A. Ručinskas: kova su korupcija padeda įtvirtinti demokratiją ir stiprinti teisinę valstybę 

A. Ručinskas: kova su korupcija padeda įtvirtinti demokratiją ir stiprinti teisinę valstybę 

Šią savaitę Teisingumo ministerijos kancleris Augustas Ručinskas dalyvauja 40-ajame tarptautiniame Kembridžo simpoziume ekonominių nusikaltimų tema. Simpoziume daug dėmesio skiriama tarptautinių korupcijos kontrolės priemonių veiksmingumo užtikrinimui, diskutuojama, kokie tarptautiniai instrumentai palengvintų viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, nevyriausybinių organizacijų įtraukimą kovos su korupcija kontekste.   

Pasak A. Ručinsko, šiandien itin svarbu kalbėti apie tai, kaip kova su korupcija padeda puoselėti žmogaus teises, įtvirtinti demokratijos, teisinės valstybės principus.   

„Visų formų korupcija kelia grėsmę darniam šalies vystymuisi, lemia diskriminacinės aplinkos kūrimą, valstybė praranda resursus, reikalingus investicijoms, pavyzdžiui, į viešąsias paslaugas, taip pat ir žmogaus teisių srityje. Todėl turime užtikrinti piliečių dalyvavimą priimant sprendimus, užtikrinti lygybės, teisingumo ir atskaitomybės principų įgyvendinimą, sistemiškai kovoti su korupcijos apraiškomis“, – akcentuoja A. Ručinskas.  

A. Ručinskas išskyrė pamatinius dalykus ir iššūkius korupcijos kontrolės srityje:  

  • Globalūs standartizacijos procesai. Tarptautiniai ir nacionaliniai teisės aktai, sutartys, nustatantys pasaulinius kovos su korupcija standartus, pvz., Jungtinių Tautų Konvencija prieš korupciją ir pan. 
  • Teisinė sistema. Šis įrankis įpareigoja šalių institucijas priimti teisės aktus, užtikrinančius kovos su korupciją mažinimą ir jų vykdymą. 
  • Bendradarbiavimo skatinimas. Tarptautinis bendradarbiavimas tiriant korupcijos atvejus ir vykdant baudžiamąjį persekiojimą palengvina ekstradicijos ir turto konfiskavimo procedūras tarpvalstybiniu mastu. 
  • Stebėsena ir tarpusavio vertinimas. Šie mechanizmai įgalina šalis imtis konkrečių kovos su korupcija ir skaidrumo didinimo veiksmų. 
  • Gebėjimų stiprinimas. Tarptautinėmis priemonėmis teikiama parama šalims nacionalinės kovos su korupcija infrastruktūros stiprinimui (teisėsaugos institucijoms, teismams, pilietinės visuomenės (nevyriausybinėms) organizacijoms).  
  • Pilietinės visuomenės (nevyriausybinių organizacijų) dalyvavimas. Pilietinės visuomenės įtraukimas į kovos su korupcija iniciatyvas leidžia veiksmingiau užtikrinti viešojo sektoriaus atskaitomybę.  
  • Iššūkiai. Nepaisant įgyvendinamų tarptautinių kovos su korupcija įrankių, šalims gali trūkti politinės valios įgyvendinant kovos su korupcija priemones. Be to, tarptautiniais dokumentais gali būti nepakankamai atsižvelgta į kultūrinį, politinį ar ekonominį kontekstą.  
  • Papildomos pastangos. Šalims reikia tvirtų teisinių sistemų, veiksmingų teisėsaugos institucijų, nepriklausomų teismų ir aktyvios pilietinės visuomenės.  

Ministerijos kanclerio teigimu, antikorupcinių priemonių įgyvendinimas ir jų laikymasis yra būtinas siekiant žmogaus teisių užtikrinimo, skatinant socialinę sanglaudą ir institucijų atskaitomybę.  

Renginys vyksta Jungtinėje Karalystėje, Kembridže.  

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *