Advokatų tarybos pirmininkas M. Kukaitis: apgynę teisingumą, įgysime žmonių pasitikėjimą

Advokatų tarybos pirmininkas M. Kukaitis: apgynę teisingumą, įgysime žmonių pasitikėjimą

Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečio proga Teisingumo ministerija visuomenei pristatys menininkės Agnės Kišonaitės sukurtą instaliaciją „Teisingumas“. Dar pavasarį prasidėjęs projektas kvietė visus norinčius padovanoti sau nebereikalingus akinius, kurie tapo kūrybine medžiaga Temidę vaizduosiančiam meno kūriniui „Teisingumas“. 

Tikimasi, kad instaliacija taip pat įprasmins vienus svarbiausių Teisingumo ministerijos organizuojamų įvykių – į profesinį kelią palydės ministerijoje valstybei prisiekiančius teisininkų bendruomenės narius: advokatus, notarus, antstolius ir teismo ekspertus. 

Prie šios iniciatyvos taip pat prisijungė Advokatų tarybos kolektyvas ir jos pirmininkas Mindaugas Kukaitis. 
Kalbėdamas apie šios iniciatyvos prasmę, M. Kukaitis pabrėžė, kad nors Temidė yra užrištomis akimis, svarstyklėmis matuojamas teisingumas turi matyti per ypatingus – teisingumo jausmo ir skaidrumo – akinius. Kiekvieno žmogaus požiūris į teisingumą turi būti išgirstas, nes taip žmonės pasitikės ne tik teismais ar teisingumo sistema, bet ir pačia valstybe, gins ją ir padės jai augti ir vystytis. 

„Apgynę teisingumą ir teisybę, įgysime žmonių pasitikėjimą, palaikymą svarbiausiuose valstybei sprendimuose. Advokato pagrindinė misija – užtikrinti žmogaus teisių apsaugą, siekti, kad žmogus būtų ne tik išgirstas, bet jaustų teisingumo jausmą, pasitikėtų teisine sistema, paaiškinti, ko žmogus gali tikėtis vienu ar kitu atveju, spręsdamas savo problemą, kartu su teismu užtikrinti nuoseklią ir teisingą viso teisinio proceso eigą“, – sako M. Kukaitis. 

Advokatų tarybos pirmininko teigimu, žmogui itin svarbi advokato paslauga – valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimas. Tai yra įrankis, užtikrinantis, kad kiekvienas žmogus net ir neturėdamas finansinių išteklių galėtų tinkamai ginti pažeistas ar ginčijamas savo teises ir įstatymų saugomus interesus. Šis teisinės sistemos elementas leidžia užtikrinti universalias žmogaus teises, stiprinti teisingumo pamatus ir teisingumo jausmą žmogui. Valstybės garantuojama teisinė pagalba skatina pasitikėti ne tik teisine valstybės sistema, bet ir pačia valstybe, jos valdžia, vadovais.

Šiuo metu instaliacijai „Teisingumas“ jau yra surinkta keli tūkstančiai akinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir kituose miestuose bei miesteliuose. Akiniai buvo renkami Teisingumo ministerijoje, Lietuvos universitetų teisės mokyklose, teismų rūmuose, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos regioniniuose padaliniuose, notarų biuruose, Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje, Advokatų taryboje ir kt.

Instaliacija bus pristatyta gruodžio 11 dieną, kai Teisingumo ministerijoje tradiciškai bus apdovanoti prie žmogaus teisių puoselėjimo prisidėję teisininkai ir teisingumo srityje veikiančių įstaigų atstovai.

 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *