Ar alimentai yra būtini kada ir kaip juos reikia mokėti?

Ar alimentai yra būtini kada ir kaip juos reikia mokėti?

Abu tėvai privalo išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, todėl atsisakyti išlaikymo (alimentų) nėra galima.

Jei ketinate nutraukti santuoką, santuokos nutraukimo sutartyje turėsite susitarti, su kuo lieka gyventi nepilnametis vaikas. Tas tėvas, su kuriuo neliks gyventi vaikas, privalės vaikui iki jo pilnametystės mokėti išlaikymą. Šiuo metu (2022) minimali vieno vaiko išlaikymo suma yra 267 Eur. Žinoma, ši suma gali būti visais atvejais didesnė ir, tam tikrais atvejais, mažesnė. Tokie atvejai gali būti vaiko tėvo sunki turtinė padėtis ar didelis skolų skaičius. Tikslią sumą galite sužinoti pasinaudoję mūsų alimentų skaičiuokle. Geriausiai nepilnamečiui vaikui reikalingą sumą žino patys tėvai, kurie kiekvieną mėnesį patiria vaiko išlaikymo išlaidas. Būtent tai ir yra suma, kuri vaikui turi būti nustatyta.

Jei vaiko tėvas, kuriam nustatyta pareiga mokėti išlaikymą (alimentus), po santuokos nutraukimo jų nemoka, tam yra lengva išeitis – kreiptis į antstolius dėl išieškojimo veiksmų atlikimo.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *