Artėja terminas, norintiems įregistruoti politinę partiją ir dalyvauti 2024 m. Seimo rinkimuose

Artėja terminas, norintiems įregistruoti politinę partiją ir dalyvauti 2024 m. Seimo rinkimuose

2024-01-30

Norintieji užregistruoti politinę partiją, kuri galėtų dalyvauti 2024 m. Seimo rinkimuose, turi suskubti pateikti dokumentus. Atsižvelgiant į registracijos terminus, Teisingumo ministerija rekomenduoja tai padaryti iki kovo mėn. pradžios.  

Politinių organizacijų įstatyme numatyta, kad Seimo rinkimuose gali dalyvauti tik politinės partijos. Politinė partija turi būti įregistruota Juridinių asmenų registre ne vėliau negu likus 180 dienų iki rinkimų dienos, todėl politinės partijos, ketinančios dalyvauti rinkimuose, privalo būti įregistruotos iki balandžio 16 d.  

Politinių partijų steigimo dokumentai ir steigėjų sąrašai iki kovo mėn. pradžios turi būti pateikti Teisingumo ministerijai, kuri per 30 dienų turi patvirtinti duomenų ir dokumentų tikrumą ir surašyti išvadą dėl politinės partijos registravimo Juridinių asmenų registrui.

Teisingumo ministerijai išvadas dėl dokumentų ir duomenų patvirtinimo bei kitus dokumentus pateikus VĮ Registrų centrui, politinė partija Juridinių asmenų registre bus įregistruota per 3 darbo dienas. Politinė partija privalo būti užregistruota politinės kampanijos dalyve ir Vyriausiojoje rinkimų komisijoje.

Daugiau informacijos apie politinių partijų steigimą ir registravimą galima rasti čia.  
 
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *