Bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metinių išvakarėse pagerbti ne tik darbuotojai, bet ir tarnybinis šuo

Bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metinių išvakarėse pagerbti ne tik darbuotojai, bet ir tarnybinis šuo

Šiandien, Pataisos pareigūnų profesinės šventės ir 104-ųjų Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metinių išvakarėse, Teisingumo ministerijoje surengti iškilmingi apdovanojimai už penitencinės veiklos stiprinimą. Apdovanojimų sulaukė 19 bausmių vykdymo sistemos darbuotojų ir tarnybinis šuo Lotė Saulės Vilkas. Iškilmingoje ceremonijoje juos apdovanojo teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.  

E. Dobrowolskos teigimu, praėję metai buvo kupini pokyčių, lėmusių, kad šiandien turime dvi savarankiškas įstaigas Lietuvos kalėjimų tarnybą ir Lietuvos Probacijos tarnybą, tikiu, kad suvieniję pastangas ir toliau kursime atvirą, modernią, pažangią bausmių vykdymo sistemą, kurios vieni svarbiausių prioritetų yra žmogaus orumo užtikrinimas, jo teisių saugojimas, darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimas, pozityvių, tarptautine patirtimi grįstų praktikų taikymas, kad darbuotojai savo geru pavyzdžiu galėtų daryti įtaką suimtiesiems ir nuteistiesiems, įgytų jų pagarbą bei pasitikėjimą. 

„Šiandien, Pataisos pareigūnų profesinės šventės ir 104-ųjų Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metinių išvakarėse, yra puiki galimybė padėkoti itin sudėtingą ir prasmingą darbą dirbantiems pataisos pareigūnams ir penitencinę veiklą puoselėjantiems darbuotojams už sutelktą kasdienį darbą užtikrinant nenutrūkstamą pagalbą ir rūpestį nuteistaisiais, praktikoje taikant veiklos veiksmingumą didinančias priemones“, – sveikinimo kalboje akcentavo E. Dobrowolska. 

Ministrės teigimu, šių tikslų leis pasiekti ir taikomi nauji veiksmingi resocializacijos metodai, padedantys žmogui greičiau grįžti į visuomenę, kuriama produktyvi aplinka resocializacijai, ilgainiui užtikrinamas pakartotinio nusikalstamumo mažėjimas, taip pat pareigūnų bendruomenės formavimo bei stiprinimo veiklos, dinaminės apsaugos modelio įgyvendinimas, nevyriausybinių organizacijų, laiku ištiesiančių pagalbos ranką nuteistiesiems, įtraukimas, pažangi mokymo centro veikla bei atsakingas institucinis vadovavimas.

„Tikiu, kad ši, jau antrus metus Teisingumo ministerijos organizuojama iniciatyva prisidės ne tik prie gerosios patirties sklaidos, bet ir įkvėps jau esančius ir būsimus bausmių vykdymo sistemos darbuotojus įgyvendinti pokyčius, stiprinančius visuomenės pasitikėjimą bei visos bausmių vykdymo sistemos įvaizdį”, – sakė E. Dobrowolska. 

Šiandien apdovanojimo sulaukė Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistas Audrius Šavareika, kuris aktyviai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, religinėmis bendruomenėmis ir bendrijomis, užtikrina pagalbos nuteistiesiems teikimą sprendžiant asmenines ir socialines problemas, nuteistiesiems  organizuoja kultūrinius, sportinius ir švietėjiškus renginius. 

Taip pat įvertinta Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskenė, organizuojanti nuteistiesiems kultūrinius-edukacinius renginius bei iniciatyviai prisidedanti prie Skaitytojų klubo puoselėjimo veiklos. 

Pagerbtas ir Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, Pirminės asmens sveikatos priežiūros skyriaus vidaus ligų gydytojas Arūnas Jakubauskas už pagalbą ir aktyvią veiklą sveikatos priežiūros srityje. 

Taip pat apdovanota Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjimo Resocializacijos skyriaus socialinė darbuotoja Aušra  Maskaliovienė, įgyvendinant socialinės reabilitacijos programas „Socialinių įgūdžių ugdymas“ bei „Raktas“, organizuojanti ir koordinuojanti savanorių vedamas pozityvaus užimtumo priemones nuteistiesiems. 

Lietuvos kalėjimų tarnybos Personalo valdymo skyriaus patarėjas Valdas Serapinas pagerbtas už naujų mokymo metodų degimą, integruotų pratybų mokymo metodo taikymo inicijavimą, naujų mokymo programų rengimą.

Apdovanota ir Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus specialistė Tatjana Novikova už konstruktyvią veiklą, aktyvią pagalbą kolegoms, kompetentingas konsultacijas ir įžvalgas. 

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas Kazimieras Dūdonis apdovanotas už aktyvią veiklą užkardant nusikaltimus, įstaigos materialaus turto apsaugą. 

Taip pat apdovanotas Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas Žilvinas Rimša už iniciatyvas, lankstų bei kūrybišką darbą su nepilnamečiais. 

Pagerbtas ir Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Linas Seliokas už aktyvią veiklą atliekant ikiteisminius tyrimus ir kitus procesinius veiksmus, atskleidžiant ir tiriant nusikalstamas veikas. 

Apdovanojimų sulaukė ir Panevėžio kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus specialistė-kinologė Audronė Kaftanova bei tarnybinis šuo Lotė Saulės Vilkas už aktyvias veiklas aptinkant narkotines, psichotropines medžiagas bei mobilaus ryšio telefonus. 

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistė Lina Kasparienė pagerbta už aktyvų dalyvavimą Nuteistųjų tarybos veikloje, diegiant pozityvaus užimtumo priemones, edukacinių iniciatyvų plėtrą.

Taip pat apdovanota Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistė Karolina Markutė, aktyviai organizuojanti susitikimus su studentais, populiarinanti pataisos pareigūnų profesiją. 

Pagerbtas ir Lietuvos probacijos tarnybos Resocializacijos ir priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Zabolevičius, kuris yra vienas pagrindinių modernizuojamos informacinės sistemos KADIS veiklos procesų ir veiklos poreikių vertintojas, inovatyvių sprendimų iniciatorius.   

Apdovanojimo sulaukė ir Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Navickienė už aktyvų bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis, prevencinių priemonių diegimą.

Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Adamonytė apdovanota už nepilnamečiams skirto projekto pozityvaus užimtumui skatinti inicijavimą, aktyvų dalyvavimą naujoje pakartotinai nusikaltusių asmenų programoje.

Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Gedaminskaitė pagerbta už aktyvią veiklą įtraukiant savanorius į prižiūrimųjų resocializacijos procesą, mokymų organizavimą.

Pagerbta ir Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus patarėja Simona Banėnienė, ženkliai prisidėjusi formuojant Lietuvos probacijos tarnybos organizacinę kultūrą bei veiklos sklaidą, diegiant naujus vidinės komunikacijos įrankius. 

Taip pat apdovanotas Lietuvos probacijos tarnybos Kompetencijų ugdymo, projektų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Žilvinas Miliauskas, aktyviai dalyvaujantis tarptautinio bendradarbiavimo iniciatyvose, skatinantis Lietuvos probacijos tarnybos dalyvavimą tarptautinėse platformose.

Apdovanojimų renginį vedė ir jį muzikiniais kūriniais papuošė atlikėjas Dovydas Laukys.  

Šiuo metu bausmių vykdymo sistemoje dirba 3634 darbuotojai.  
 
 
 
 
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *