Bus įtvirtinta vienoda ESTT ir EŽTT teisėjų siūlymo tvarka 

Bus įtvirtinta vienoda ESTT ir EŽTT teisėjų siūlymo tvarka 

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos iniciatyvai, kuria siūloma nustatyti vienodą Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) teisėjų ir generalinių advokatų bei Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjų, kuriuos į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, kandidatūrų siūlymo tvarką bei kandidatų į ESTT, EŽTT teisėjus, ESTT generalinius advokatus bei asmenų į EŽTT ad hoc teisėjų sąrašą atrankos tvarką. 

Numatoma, kad kandidatų į ESTT teisėjus ir generalinius advokatus, taip pat EŽTT teisėjus, atranką Vyriausybės nustatyta tvarka vykdys Ministro Pirmininko potvarkiu konkrečiai atrankai sudaryta darbo grupė ir apie atranką bus skelbiama viešai. 

Darbo grupę sudarys 7 nariai: Konstitucinio Teismo deleguotasis teisėjas (komisijos pirmininkas), Lietuvos Aukščiausiojo Teismo deleguotasis teisėjas, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo deleguotasis teisėjas, Teisėjų tarybos deleguotasis teisėjas, Lietuvos advokatūros Advokatų Tarybos deleguotasis atstovas, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos (Nacionalinės žmogaus teisių institucijos) deleguotasis atstovas, Lietuvos teisininkų draugijos deleguotasis atstovas. 

Taip pat bus nustatytas atrankos rezultatų pateikimas Vyriausybei. 

Darbo grupė informuos teisingumo ministrą apie kandidatus, atitinkančius ESTT teisėjo ar generalinio advokato, taip pat EŽTT teisėjo pareigoms užimti keliamus reikalavimus, tuomet teisingumo ministras apie atrinktus kandidatus informuotų Ministrą Pirmininką, kuris, įvertinęs kandidatūras, Vyriausybei pateiks projektą dėl konkrečių kandidatų, kartu teikime nurodydamas konkrečių kandidatų siūlymo motyvus. 

Seimui pritarus Teisingumo ministerijos iniciatyvai, įstatymo pakeitimai įsigalios, juos pasirašius Respublikos Prezidentui. Nauja atranka į EŽTT teisėjus bus skelbiama Vyriausybei nustačius atrankos tvarką. Kandidatų į ESTT teisėjus atrankos ir siūlymo procedūros, pradėtos iki šio įstatymo įsigaliojimo, bus baigiamos pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo nustatytas procedūras. 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *