E. Dobrowolska: ES sankcijų pažeidimus galėtų tirti Europos prokuratūra

E. Dobrowolska: ES sankcijų pažeidimus galėtų tirti Europos prokuratūra

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska susitikusi su Lietuvoje viešinčia Europos vyriausiąja prokurore Laura Codruța Kövesi ir Lietuvos Europos prokuroru Tomu Krušna aptarė Europos prokuratūros pasiekimus per pirmuosius pusantrų veiklos metų, prokuratūros indėlį tiriant tarptautines nusikalstamas veikas bei galimybes imtis naujų teisinės pagalbos Ukrainai priemonių tarptautiniu mastu.   

Pasak E. Dobrowolskos, Lietuva jau beveik metus nuosekliai inicijuoja teisinę pagalbą karo siaubiamai Ukrainai. Šiandien svarbu žengti drąsius žingsnius dėl Ukrainos ir visos Europos ateities. Visos Europos Sąjungos įstaigos, taip pat ir Europos prokuratūra aiškiai supranta būtinybę vienyti pastangas šiame kelyje.  

„Su Europos vyriausiąja prokurore aptarėme konkrečias teisines priemones – Europos prokuratūros įgaliojimų išplėtimą, kad ši institucija galėtų tirti ir nusikaltimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcijų pažeidimais”, – pabrėžia Ewelina Dobrowolska.

Susitikimo metu aptarta Europos Komisijos iniciatyva ne tik dėl Europos prokuratūros įgaliojimų išplėtimo, įtraukiant baudžiamąjį persekiojimą už ES sankcijų pažeidimą, bet ir baudžiamosios atsakomybės už sankcijų pažeidimus harmonizavimas.

Europos prokuratūra yra nepriklausoma Europos Sąjungos įstaiga, atsakinga už ES finansiniams interesams kenkiančių nusikalstamų veikų, tokių kaip sukčiavimas, korupcija, pinigų plovimas, tyrimą, kaltininkų baudžiamąjį persekiojimą ir perdavimą teismui.

Europos prokuratūra veiklą pradėjo 2021 m. birželio 1 d. Jos būstinė įsikūrusi Liuksemburge.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *