E. Dobrowolska: Konstitucinio Teismo svarba per šį trisdešimtmetį įsitvirtino kaip mūsų Konstitucijos tinkamo aiškinimo ir taikymo garantas  

E. Dobrowolska: Konstitucinio Teismo svarba per šį trisdešimtmetį įsitvirtino kaip mūsų Konstitucijos tinkamo aiškinimo ir taikymo garantas   

Konstituciniam Teismui šiandien minint 30-metį, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sveikindama esamus ir buvusius Konstitucinio Teismo teisėjus ir visus renginio svečius pabrėžė, kad Konstitucinio Teismo reikšmė ir svarba per šį trisdešimtmetį stiprėjo ir įsitvirtino kaip mūsų Konstitucijos tinkamo aiškinimo ir taikymo garantas. 

Ministrė akcentavo nuoseklumo ir šiuolaikiškumo svarbą. Nuoseklumo – išlaikant 1992 m. priimtos Konstitucijos dvasią, o kartu, aiškinant Konstituciją, atliepti šių dienų iššūkius, apie kuriuos prieš trisdešimt metų net nenutuokėm, auginti ne tik jaunąją kartą, bet ir visą visuomenę, suvokiančią pamatines Konstitucijos vertybes ir principus, pagrindinius Tautos susitarimus. 

„Esu tikra, kad prie šio tikslo prisidedame tiek organizuodami jau tradicija tapusį Konstitucijos egzaminą, tiek vykdami į net labiausiai nutolusias Lietuvos mokyklas, tam, kad kalbėtume apie Konstituciją. Šios Teisingumo ministerijos iniciatyvos, kurias įgyvendiname kartu su Konstituciniu Teismu, yra vienas geriausių konstitucinių žinių sklaidos pavyzdžių“, – sakė ministrė. 

E. Dobrowolska palinkėjo drąsos ir atsakomybės kurti Lietuvą kartu.  

Konstitucinio Teismo įsteigimas įtvirtintas 1992 m. spalio 25 d. Tautos referendume priimtoje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Jos VIII skirsnyje „Konstitucinis Teismas“ apibrėžta Konstitucinio Teismo kompetencija, sudarymo principai, teisėjų teisinė padėtis, subjektai, turintys teisę kreiptis į šį Teismą, jo priimamų aktų galiojimo padariniai ir kt. 

1993 m. vasario 3 d. priimtas Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymas, konkretizuojantis Konstitucinio Teismo įgaliojimus, darbo tvarką ir kt. Tų pačių metų vasario – kovo mėn. Seimo nutarimais paskirti pirmieji devyni Konstitucinio Teismo teisėjai, o kovo 23 d. Seimo nutarimu ‒ pirmasis Konstitucinio Teismo pirmininkas. Netrukus Konstituciniam Teismui buvo skirta būstinė, o rugpjūčio 17 d. priimtas pirmasis Konstitucinio Teismo sprendimas. 1993 m. rugsėjo 5 d. įvyko pirmasis viešas Konstitucinio Teismo posėdis, o rugsėjo 17 d. paskelbtas pirmasis Konstitucinio Teismo nutarimas.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *