E. Dobrowolska: Lietuva aktyviai prisidėtų prie Tarptautinio koordinacinio centro Rusijos agresijos nusikaltimams tirti veiklos  

E. Dobrowolska: Lietuva aktyviai prisidėtų prie Tarptautinio koordinacinio centro Rusijos agresijos nusikaltimams tirti veiklos  

Šiandien teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska susitikusi su Lietuvoje viešinčiu už teisingumą atsakingu Europos Komisijos nariu Didier Reyndersu daugiausia dėmesio skyrė teisinės pagalbos agresiją patiriančiai Ukrainai ir tarptautinio atsako į Rusijos vykdomus nusikaltimus klausimams.   

Susitikime aptarti tarptautiniai teisiniai įrankiai, padėsiantys užtikrinti teisingumą, baudžiamąjį persekiojimą už karo nusikaltimus, taip pat konkrečios priemonės, leisiančios užtikrinti, kad pajamos iš įšaldyto Rusijos ir jos subjektų turto būtų konfiskuotos ir panaudos žalai Ukrainos žmonėms atlyginti bei šaliai atstatyti.

E. Dobrowolska pabrėžė, kad karinės agresijos prieš Ukrainą veiksmai ir toliau išlieka ES politikos dėmesio centre. Mūsų visų – valstybių narių ir ES institucijų – užduotis yra nenuilstant ieškoti įrankių, kuriais kuo greičiau ir efektyviau galėtume padėti karo siaubiamai Ukrainai ir patraukti atsakomybėn tarptautinių nusikaltimų kaltininkus.

„Viena svarbiausių priemonių, kurią aktyviai palaiko Lietuva – įkurti Tarptautinį agresijos nusikaltimų baudžiamojo persekiojimo koordinacinį centrą, kurio veikla padėtų užtikrinti sėkmingą nusikaltimų tyrimą ir baudžiamąjį persekiojimą už juos. Tikimės, kad koordinacinis centras netrukus pradės darbą ir esame pasirengę prisidėti prie efektyvios jo veiklos užtikrinimo”, – akcentavo E. Dobrowolska.

Pasak ministrės, šiame kontekste itin svarbu kalbėti apie konkrečius veiksmus, leisiančius užtikrinti, kad pajamos iš įšaldyto Rusijos ir jos subjektų turto būtų konfiskuotos ir panaudos žalai Ukrainos žmonėms atlyginti bei šaliai atstatyti.

„Sveikiname naujas ES siūlomas teisines priemones kovos su ES ribojamųjų priemonių pažeidimu, turto įšaldymu ir konfiskavimu srityse. Priėmus šiuos teisės aktus, visose ES valstybėse narėse būtų įtvirtintas platesnis ES ribojamųjų priemonių pažeidimų kriminalizavimas bei sukurtos veiksmingesnės galimybės šias nusikalstamas veikas nustatyti ir iš jų gautą turtą konfiskuoti“, – teigė E. Dobrowolska.

Susitikime taip pat akcentuota specialaus tribunolo steigimo būtinybė. Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis 2022 m. spalį paragino ES su tarptautiniais partneriais steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti. 

E. Dobrowolskos teigimu, specialiojo tribunolo veikla turėtų papildyti nacionalinių teisminių institucijų bei Tarptautinio Baudžiamojo Teismo darbą, todėl Lietuva aktyviai dalyvaus ES ir Ukrainos konsultacijose bei kituose formatuose, siekdama prisidėti prie specialaus tribunolo veikimo modelio paieškos. 
„Lietuva, viena pirmųjų inicijavusi teisinės pagalbos Ukrainai priemones, ir toliau išliks lyderiaujančia šalimi, ieškant tarptautinių instrumentų ir tarptautinės teisės sprendimų karinės agresijos Ukrainoje akivaizdoje, teiks paramą Ukrainai tarptautinėse teisminėse institucijose: Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme, Tarptautiniame Teisingumo Teisme, Europos Žmogaus Teisių Teisme, taip pat nacionaliniu lygiu,“ – pabrėžė E. Dobrowolska.

Susitikime taip pat aptarta naujausia teisinės valstybės principo taikymo ataskaita bei kiti tarptautinei bendruomenei aktualūs teisingumo srities klausimai.

Didier Reyndersas už teisingumą atsakingo Europos Komisijos nario pareigas eina nuo 2019 m.  

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *