E. Dobrowolska: Lietuvoje per 3 metus įkalintųjų skaičius sumažėjo 13 procentų

E. Dobrowolska: Lietuvoje per 3 metus įkalintųjų skaičius sumažėjo 13 procentų

2024-03-22

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska dalyvauja Europos bausmės vykdymo vietų simpoziume, viename iš Belgijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. E. Dobrowolska kartu su Čekijos bei Belgijos teisingumo ministrais ir bausmių vykdymo sistemų vadovais iš Norvegijos ir Airijos dalyvavo panelinėje simpoziumo diskusijoje. Diskusijos metu šalys dalinosi savo patirtimi vykdant mažų bausmių atlikimo vietų plėtrą.

„Mažos bausmių atlikimo vietos, kaip pusiaukelės namai, yra labiausiai pasiteisinantis bausmės atlikimo modelis. Mažose grupėse yra sukuriama produktyvi aplinka resocializacijai, tad taikomi resocializacijos metodai yra veiksmingesni ir padeda žmogui greičiau grįžti į visuomenę. Patirtis, kurią jau sukaupėme Lietuvoje atskleidžia, kad ilgainiui taip yra užtikrinamas pakartotinio nusikalstamumo mažėjimas. Statistiniai duomenys rodo, kad Lietuvoje net 90 procentų nuteistųjų, atliekančiųjų bausmę pusiaukelės namuose, sugebėjo integruotis į visuomenę ir negrįžo atgal į griežto režimo kalėjimus“, – diskusijos metu pabrėžė E. Dobrowolska.

Pasak ministrės, moksliniai tyrimai pagrindžia, kad mažos bausmių atlikimo vietos atlieka labai svarbų vaidmenį – prisideda prie efektyvesnių valdymo, administravimo, specialistų pritraukimo procesų bei geresnių rezultatų reintegracijos į visuomenę procese. 

„Atgavusi nepriklausomybę Lietuva paveldėjo neefektyvią bausmių vykdymo sistemą: didelį nuteistųjų skaičių, prastas materialines sąlygas. Reformų įgyvendinimas keliomis kryptimis leido šioje srityje pasiekti proveržio. Šiandien statistiniai duomenys atskleidžia, kad per paskutinius 3 metus įkalintųjų skaičius Lietuvoje sumažėjo apie 13 proc. Šiuo metu 100 tūkstančių Lietuvos gyventojų tenka 161 įkalintas asmuo“, – akcentavo teisingumo ministrė.

Ministrė renginyje teigė, kad nuolatinės mūsų šalies pastangos yra nukreiptos tobulinti bausmių vykdymo sistemą, pirmenybę teikiant nuteistųjų reabilitacijai ir produktyviai reintegracijai į visuomenę. Tam pasitelkiamos naujos pažangios priemonės, bendradarbiaujama su socialiniais partneriais, plėtojamas pusiaukelės namų tinklas.  

Europos bausmės vykdymo vietų simpoziumas vyksta Briuselyje.

Vizito metu E. Dobrowolska taip pat lankysis Kortrijko mieste (Belgijos Karalystė) esančiame kalėjime.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *