E. Jablonskas: antikorupcinio proveržio padės pasiekti skaitmenizavimo ir duomenų atvėrimo iniciatyvos

E. Jablonskas: antikorupcinio proveržio padės pasiekti skaitmenizavimo ir duomenų atvėrimo iniciatyvos

Šiandien Vyriausybė pritarė teisės aktų paketui, kuriuo siekiama įgyvendinti 2022-2033 metų nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos klausimais strateginį tikslą – sukurti korupcijai atsparią aplinką viešajame ir privačiame sektoriuose.

Pasak teisingumo viceministro Elano Jablonsko, pristačiusio darbotvarkės planą, šiandien matome, jog Korupcijos suvokimo indekso pokyčio tendencijos yra teigiamos. Tačiau korupcijos reiškinio problema Lietuvoje išlieka aktuali ir būtina tęsti valstybės koordinuotas pastangas didinti tiek viešojo, tiek privataus sektorių atsparumą korupcijai. Antikorupcinės aplinkos kūrimas leis ne tik pasiekti tvarių, antikorupcinėmis nuostatomis grįstų sprendimų, bet ir didinti pasitikėjimą valstybės teisingumo sistema.

Viceministro teigimu, didžiausio proveržio leis pasiekti paslaugų skaitmenizavimas ir duomenų atvėrimas.

„Kompleksinėmis priemonėmis sieksime mažinti rizikas viešuosiuose pirkimuose. Tikimės, kad 2025 m. visi viešieji pirkimai bus atviri, bus užtikrintas valdymo skaidrumas. Informacinė sistema SAULĖ IS leis efektyvinti viešųjų pirkimų procesus, sumažinti korupcines rizikas, o veiksmingesnis sveikatos paslaugų skaitmenizavimas leis ženkliai padidinti jų prieinamumą kiekvienam šalies gyventojui”, – pristatydamas nacionalinę darbotvarkę sakė E. Jablonskas.

Kovoje su korupcija padės ir veiksmingesnės baudžiamojo persekiojimo priemonės. Daugiau dėmesio numatoma skirti smulkiosios korupcijos užkardymui,  į tyrimus įtraukti visas kontrolės institucijas. Siekiant veiksmingesnio baudžiamojo persekiojimo, taip pat planuojama atlikti ikiteisminio tyrimo proceso blogosios ir gerosios praktikos ir veiksnių analizę. Pažangos leis pasiekti išieškoto turto administravimo apskaitos, informacinės sistemos tobulinimas, tarptautinių standartų įgyvendinimas.

E. Jablonskas akcentuoja, kad antikorupcinės aplinkos kūrimui didelę įtaką daro dalyvaujamasis ugdymas. Dėl to numatyta įgyvendinti visą eilę visuomenės sąmoningumą ugdančių priemonių. Tikimasi, kad į pilietiškumo ugdymo programas įsitrauks per 380 tūkstančių žmonių, antikorupcinė tema bus integruota į sveikatos mokslų rezidentų studijų programas, o daugiau nei 15 proc. savivaldybių darbuotojų dalyvaus mokymuose bei kompetencijų kėlimo priemonėse korupcijos tematika.

Tikimasi, kad Korupcijos suvokimo indekso pozityvus pokytis 2025 m. sieks 70 balų, kuris „Transparency International“ tyrimo duomenimis, 2020 m. buvo 60 balų, 2023 m. – siekia 62 balus.

Numatoma, kad šių iniciatyvų įgyvendinimą užtikrins tarpinstitucinės darbo grupės atliekama proaktyvi priemonių vykdymo ir pažangos stebėsena bei nuolatinė poveikio rodiklių peržiūra.

2022-2033 metų nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos klausimais teisės aktų paketą parengė tam specialiai suburta darbo grupė, kurią sudarė visų ministerijų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *