EK atstovybės Lietuvoje vadovas M. Vaščega: sveikintina kiekviena iniciatyva, skirta žmogaus teisių apsaugai stiprinti

EK atstovybės Lietuvoje vadovas M. Vaščega: sveikintina kiekviena iniciatyva, skirta žmogaus teisių apsaugai stiprinti

2023-11-22

Teisingumo ministerijai inicijavus Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečiui paminėti skirtą meninės instaliacijos „Teisingumas“ sukūrimą, prie šios iniciatyvos prisijungė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komanda. 

Instaliaciją, vaizduojančią teisingumo deivę Temidę, menininkė Agnė Kišonaitė gamina iš žmonių paaukotų nereikalingų akinių.

Gruodžio 11 d., minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, instaliacija bus pristatyta visuomenei. Ji taps ne tik atvirumo visuomenei simboliu, bet ir įprasmins vienus svarbiausių Teisingumo ministerijos siekių – tarnauti žmogui, užtikrinti universalias žmogaus teises, stiprinti teisingumo pamatus, taip pat į profesinį kelią palydės čia valstybei prisiekiančius teisininkų bendruomenės narius – advokatus, notarus, teismo ekspertus.

Pasak prie iniciatyvos prisijungusio Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Mariaus Vaščegos, „kiekviena iniciatyva, skirta žmogaus teisių apsaugai stiprinti, yra sveikintinas pavyzdys. Teisingumo deivė užrištomis akimis, simbolizuojanti idėją, kad teisingumas yra aklas pakuždėjimams, šališkumui, išankstinėms nuostatoms ar stereotipams, atliepia ir svarbiausius žmogaus teisių užtikrinimo principus, demokratinių vertybių įtvirtinimo svarbą, kurie atspindi ir Europos Komisijos svarbiausius veiklos prioritetus.“ 

Šiuo metu instaliacijai „Teisingumas“ jau yra surinkta keli tūkstančiai akinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir kituose miestuose bei miesteliuose. Akiniai buvo renkami Teisingumo ministerijoje, Lietuvos universitetų teisės mokyklose, teismų rūmuose, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos regioniniuose padaliniuose, notarų biuruose, Lietuvos  advokatūroje ir kt.

Norintys prisidėti nebenaudojamus akinius vis dar gali palikti akcijos dėžutėje, esančioje Teisingumo ministerijos fojė, adresu Gedimino pr. 30, Vilnius.

1948 m. gruodžio 10 d. priimta Visuotinė žmogaus teisių deklaracija įtvirtino žmogaus teisių standartus, o jos priėmimo diena – gruodžio 10 d. – tapo Tarptautine žmogaus teisių diena.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *