ES Teisingumo Teismo sprendimu pritarta Lietuvos pozicijai  

ES Teisingumo Teismo sprendimu pritarta Lietuvos pozicijai  

Šiandien, kovo 9 d., Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje C-354/21 Registrų centras, kuriuo pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovautai pozicijai.  

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2021 m. kreipėsi su prašymu priimti prejudicinį sprendimą dėl Reglamento, kuriuo sukuriamas Europos paveldėjimo pažymėjimas, nuostatų aiškinimo. Prašymas pateiktas nagrinėjant situaciją, kai pareiškėjui, Lietuvos ir Vokietijos piliečiui, pateikus Vokietijos valdžios institucijų išduotą Europos paveldėjimo pažymėjimą Registrų centrui, paaiškėjo, kad nurodytas pažymėjimas yra neišsamus ir jo pagrindu negali būti įregistruotas pareiškėjo paveldėtas nekilnojamasis turtas.  

ES Teisingumo Teismas priimtu sprendimu visiškai pritarė atstovautai Lietuvos Respublikos Vyriausybės pozicijai nurodydamas, kad pagal Reglamento nuostatas nedraudžiamos valstybės narės teisės normos, kuriose numatyta, kad prašymas įregistruoti nekilnojamąjį turtą šios valstybės narės nekilnojamojo turto registre gali būti atmestas, kai vienintelis šiam prašymui pagrįsti pateiktas dokumentas yra Europos paveldėjimo pažymėjimas, kuriame tas nekilnojamasis turtas nėra nurodytas. 

Šio teismo sprendimu buvo patvirtinta, jog Lietuvos teisės aktai, reglamentuojantys nekilnojamojo turto registravimą, neprieštarauja ES Reglamente numatytam reguliavimui, o Vokietijos valdžios institucijos išduodamos Europos paveldėjimo pažymėjimą privalėjo laikytis ES Reglamento reikalavimų ir atsižvelgti į nekilnojamojo turto registravimo sąlygas, numatytas Lietuvos nacionalinėje teisėje. 

Šis procesas ES Teisingumo Teisme – yra vienas iš etapų Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nagrinėjamoje byloje.  

Su ES Teisingumo Teismo sprendimu ir jo motyvais plačiau susipažinti galima čia: https://bit.ly/3Far1em.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *