Europos Tarybos Ministrų Komitetas patvirtino Lietuvos atstovą Europos komitete prieš kankinimą

Europos Tarybos Ministrų Komitetas patvirtino Lietuvos atstovą Europos komitete prieš kankinimą

Birželio 28 d. Europos Tarybos Ministrų Komitetas iš Europos Tarybos Konsultacinės Asamblėjos biuro teikiamo asmenų sąrašo išrinko naują Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą (toliau – CPT) narę. Į šią poziciją ketverių metų kadencijai buvo išrinkta Dovilė Juodkaitė (balsavimo rezultatus galite rasti čia). D. Juodkaitė taps Lietuvos deleguotąja atstove ir pareigas pradės eiti 2023 metų gruodžio 20 d., pasibaigus dabartinio Lietuvos deleguoto atstovo Vytauto Raškausko kadencijai (jo kadencija baigsis 2023 m. gruodžio 19 d.).

Teisingumo ministerija primena, kad 2023 m. sausio mėnesį, Teisingumo ministerijoje įvyko pretendentų į Lietuvos Respublikos atstovus Europos komitete prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą atranka. Po pokalbių su atrankoje dalyvavusiais pretendentais, atrankos komisija atrinko tris geriausiai pasirodžiusius kandidatus, kurių sąrašą pateikė Lietuvos Respublikos Seimo delegacijai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje. 
 
Pagrindinė CPT narių užduotis yra tirti, kaip elgiamasi su asmenimis, kuriems atimta laisvė ir, jei reikia, sustiprinti tokių asmenų apsaugą nuo kankinimo ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ir baudimo kitose, nei juos deleguojančioji, Europos Tarybos valstybėse. Komitetui suteikta teisė inspektuoti bet kurią valstybių narių jurisdikcijoje esančią asmenų, kuriems valstybės vardu yra apribota laisvė, laikymo vietą.

Nuo 2013 m. Dovilė Juodkaitė dirbo Lietuvos Negalios Organizacijų Forumo prezidente. Kaip šalies ekspertė ji dalyvavo ne viename tarptautiniame projekte žmogaus teisių apsaugos bei standartų įgyvendinimo srityje. 2017 m. ji tapo Europos negalios forumo valdybos narė, o 2020 m. – Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nare, pilietinės visuomenės organizacijų atstove.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *