G. Grigaitė-Daugirdė: turime užtikrinti agresorių Ukrainoje atsakomybę už seksualinius nusikaltimus 

G. Grigaitė-Daugirdė: turime užtikrinti agresorių Ukrainoje atsakomybę už seksualinius nusikaltimus 

Teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė susitiko su Jungtinių Tautų specialiąja įgaliotine seksualinio smurto konfliktų metu klausimais Pramila Patten.  

Susitikimo metu aptartos Jungtinių Tautų pastangos dėl rusijos vykdomo seksualinio smurto Ukrainoje ir Lietuvos indėlis tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu lygiu, kad smurto, taip pat ir seksualinio, atvejai Ukrainoje būtų užkardyti, o kaltieji – patraukti atsakomybėn. Taip pat aptarta, kokia pagalba nuo seksualinio smurto nukentėjusioms aukoms teikiama Lietuvoje. 

Pasak G. Grigaitės-Daugirdės, seksualinis smurtas ginkluotuose konfliktuose vis dar yra skaudi realybė, tą įrodo ir į Lietuvą atvykusių karo Ukrainoje aukų liudijimai. Atsakomybę už tokius karo nusikaltimus nustato tiek tarptautinė, tiek nacionalinė teisė. Turint omenyje ilgalaikes seksualinio smurto nusikaltimų pasekmes jų aukoms, nukentėjusių asmenų identifikavimui vykstančio karo Ukrainoje kontekste turi būti skiriamas ypatingas dėmesys tam, kad jiems būtų suteikiama visa įmanoma psichologinė, medicininė ir kita būtina pagalba. 

„Nuo pirmųjų karo Ukrainoje dienų Lietuva akcentavo rusijos atsakomybės klausimą, viena pirmųjų inicijavo tarptautinės teisės procesus, aktyviai naudojasi tarptautinės teisės instrumentais siekdama tarptautine teise grindžiamos tvarkos ir ją pažeidžiančių valstybių atsakomybės. Turime nepaliauti dėti pastangas agresorių atsakomybei užtikrinti ir teikti visapusišką paramą Ukrainai bei jos kovai už laisvę“, – pabrėžia G. Grigaitė-Daugirdė. 

2023 m. Lietuva skyrė finansinę paramą Pramilos Patten pirmininkaujamam JT kovos su seksualiniu smurtu konfliktų metu veiksmų tinklui „UN Action“.  

 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *