Į EŽTT teisėjo pareigas savo kandidatūras pasiūlė 8 pretendentai

Į EŽTT teisėjo pareigas savo kandidatūras pasiūlė 8 pretendentai

Atrankoje į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjo pareigas reikiamus dokumentus pateikė 8 pretendentai. Terminas dokumentų pateikimui baigėsi gegužės 24 d.

Kandidatais į EŽTT teisėjus pretenduoja tapti šie asmenys:

BAKAVECKAS Audrius;
BEINORAVIČIUS Darijus;
FOMIČIOVA Sigita;
JAKULEVIČIENĖ Lyra;
SAGATYS Gediminas;
SATKAUSKAS Rytis;
VILČINSKAITĖ Solveiga;
ŽIOBIENĖ Edita.

Pretendentus vertins Ministro Pirmininko 2023 m. kovo 24 d. potvarkiu Nr. 58 sudaryta darbo grupė. Darbo grupė sudarys kandidatų, atitinkančių EŽTT teisėjui keliamus reikalavimus ir surinkusių ne mažiau kaip aštuonis vertinimo balus iš dešimties, sąrašą. Šis sąrašas bus teikiamas Ministrui Pirmininkui, kad jis, įvertinęs kandidatūras, Lietuvos Respublikos Vyriausybei galėtų pateikti motyvuotą siūlymą dėl trijų kandidatų į EŽTT teisėjus. Vyriausybė, Respublikos Prezidentui pritarus, siūlydama kandidatus į EŽTT teisėjus konsultuojasi su Seimu.

Remiantis Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (toliau – Konvencija) 22 straipsniu, teisėjus nuo kiekvienos valstybės, Konvencijos dalyvės, renka Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja dalyvaujančių narių balsų dauguma iš trijų kandidatų sąrašo, kurį pateikia atitinkama valstybė.  

Detalesnę informaciją apie pretendentus galite rasti pretendentų pateiktuose gyvenimo aprašymuose.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *