Kaip dalinamas nekilnojamas turtas skyrybų metu?

Nekilnojamąjį turtą, kurį įgijote santuokos metu, galima dalintis trimis būdais.
a) Galite dalintis per pusę arba kitomis dalimis. Tai yra bene dažniausias pasirinkimas, kadangi nereikės mokėti kompensacijų vienas kitam, o vėliau nusprendę turtą parduoti, pasidalinsite gautą sumą.
b) Turtas gali likti vienam sutuoktiniui, o kitas gali gauti kompensaciją. Čia yra retesnis, tačiau tikrai geras pasirinkimas, kuomet turtas atitenka vienam iš sutuoktinių ir šis sutuoktinis kitam išmoka sutarto dydžio kompensaciją. Pavyzdžiui, jei šiuo metu buto vertė yra 100 tūkst. Eur, šį butą gaunanti šalis turėtų kitam sutuoktiniui per sutartą laiką sumokėti 50 tūkst. Eur kompensaciją. Žinoma, kadangi kalbame apie didelę sumą, šis pasirinkimas ne visuomet būna priimtiniausias. Todėl jei tokio dydžio kompensacijos sumokėti negalėsite, tektų pasirinkti pirmąjį variantą ir turtą dalinti sutartomis dalimis.
c) Turtas atitenka vienam sutuoktiniui, o kitas kompensacijos negauna. Pasitaiko atvejų, kai sutuoktiniai gražiuoju sutaria, kad tam tikras turtas atitektų tik vienam iš sutuoktinių ir šis nemokėtų kompensacijos. Kadangi teisėje yra taikomas sutuoktinių lygių dalių principas, nuo jo nukrypti nėra paprasta, todėl teismui reikės pateikti įrodymus, ar tikrai kompensacijos negaunančio sutuoktinio interesai per daug nenukentės.
d) Dažnai įsigijant ar įsirengiant nekilnojamą turtą yra pasinaudojama būsto kredito / vartojimo paskolomis, kurios santuokos nutraukimo metu taip turi būti pasidalintos. Čia skaitykite kokie veiksmai turi būti atlikti jei turite kreditų, vatojimo ar kitų įsisiskolinimų.
noretume sužinoti daugiau apie ikivedybinę sutartį