Kaip šiandien technologijos veikia teisės kalbą ir teisėkūrą?

Kaip šiandien technologijos veikia teisės kalbą ir teisėkūrą?

Teisingumo ministerija ir Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato Lietuvių kalbos departamentas jau ketvirtą kartą organizuoja profesinį teisės kalbos forumą. Šių metų forumo tema – „Technologijos teisės kalboje ir teisėkūroje“. 

Renginio dalyvius sveikindama teisingumo viceministrė Jurga Greičienė akcentavo, kad šiais skaitmenizacijos laikais informacinės technologijos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. „Itin svarbu rasti sprendimus, kaip technologiniai įrankiai galėtų prisidėti prie teisės kalbos ir teisėkūros kokybės gerinimo, teisės srities procesų efektyvumo didinimo, teisininkų ir lingvistų darbo palengvinimo. Dirbtinio intelekto plėtra skatina kalbėti ir apie rizikų suvaldymą, naujus iššūkius bei galimybes“.

Šis forumas skirtas Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijų teisininkams, vertėjams, teisininkams lingvistams, kalbos specialistams ir kitų sričių ekspertams.

Renginyje pranešimus skaitys: prof. dr. Paulius Pakutinskas (Mykolo Romerio universitetas); doc. dr. Deimilė Prapiestytė (Vilniaus universitetas); dr. Neringa Gaubienė (Vilniaus universitetas); Sigita Stankevičienė (Europos Komisija);  Audronė Strimaitytė (Europos Sąjungos Teisingumo Teismas); Rasa Savickė  (Europos Komisija);  Aidas Kavaliauskas (UAB „Amberlo technologies“); dr. Auksė Ruebens (Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija);  Natalija Točickienė (Europos Sąjungos Teisingumo Teismas); Inga Jablonskaitė-Martina (Europos Sąjungos Teisingumo Teismas). 

Pirmasis profesinis teisės kalbos forumas vyko 2018 m. 
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *