Kaip veikia skyrybos nuotoliniu būdu, ar tai įmanoma?

Kaip veikia skyrybos nuotoliniu būdu, ar tai įmanoma?

Gyvename skaitmeniniame amžiuje, tad šiais laikais internetu galima padaryti beveik viską (išskyrus susituokti). Kreipiantis į teisininkus, nebereikia laukti eilėse ir vykti į ofisą. Su teisininku galima susisiekti telefonu ar vaizdo skambučio pagalba ir gauti visą reikiamą informaciją apie santuokos nutraukimo procesą internetu. Santuokos nutraukimo dokumentai taip pat gali būti paruošti ir juos pasirašyti galima nuotoliniu būdu naudojantis įvairiomis priemonėmis (pavyzdžiui, GoSign, Dokobit, kt.). Kadangi į teismo posėdį vykti taip pat dažniausiai nereikia, iš esmės klientui nėra privaloma nei gyvai susitikti su teisininku, nei ir bendrauti su teismu. Tad Lietuvoje santuokos nutraukimą inicijuoti ir užbaigti galima neišėjus iš namų.

Galimybė santuoką nutraukti internetu yra ypač patogus būdas lietuviams, gyvenantiems užsienyje.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį skiriantis internetu?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį, kokiu būdu su Jumis bendraujantys teisininkai iš Jūsų surenka (prašo Jūsų pateikti) dokumentus. Jei teisininkai prašo Jūsų dokumentus pateikti fiziškai, o tuomet skenuotas versijas pasilieka sau, turėtumėte suprasti, jog yra didelė rizika, kad Jūsų asmens duomenys gali būti laikomi stalčiuje, prie kurio priėjimą turės bet kas ir bet kada.

Taip pat jei Jūsų asmens dokumentą ar santuokos liudijimą prašo siųsti per įvairias komunikacijos programėles kaip „WhatsApp“, „Facebook“ ar „Instagram“, turėtumėte sunerimti, ar tikrai Jūsų duomenys pas tokius teisininkus bus saugūs. Šiuo metu nėra saugu jautrius dokumentus siųsti ir el. paštu, todėl tikrai klientų saugumą vertinantys teisininkai suteiks galimybę klientams dokumentus pateikti tiesiogiai į jų duomenų bazę, kuri būna apsaugota ir yra mažesnė tikimybė tokius duomenis prarasti.

Taip pat būtinai pasistenkite paskaityti atsiliepimus apie Jūsų pasirinktą paslaugų teikėją, ką apie jį mano kiti klientai. Geriausia tai padaryti Google suvedus jų pavadinimą ir peržiūrėjus „Google reviews“ („Google atsiliepimai“). Jei teisininkai neturi jokių atsiliepimų, tai turėtų sukelti tam tikrų įtarimų.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

1 Response

  1. Martynas parašė:

    Kokia kaina skyrybos imternetu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *