Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis: Konstitucija – laisvos, nepriklausomos valstybės pamatas

Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis: Konstitucija – laisvos, nepriklausomos valstybės pamatas

2024-01-19

Į Teisingumo ministerijos kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme organizuojamą teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokų iniciatyvą aktyviai įsitraukė mokyklos tiek iš didžiųjų miestų, tiek iš šalies regionų. Šiandien Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis susitiko su  Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviais.

„Moksleivių įtraukimas į teisės pažinimą yra svarbus galvojant apie mūsų demokratijos ateitį. Labai įdomu stebėti, kaip moksleiviai pamokos metu išdrąsėja, klausinėja, spėlioja ir pradeda suprasti, ką Konstitucijos vertybių pažinimas jiems gali suteikti. Tokių gyvenimiškų pokalbių, praktinių pavyzdžių, parodančių, kad Konstitucija dalyvauja mūsų gyvenime kasdien, moksleiviams trūksta“, – šiandienos susitikime su Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviais akcentavo Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis.  

Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai aktyviai domėjosi Konstitucinio Teismo teisėjo profesiniu keliu ir iššūkiais, su kuriais teko susidurti, nutarimų reikšme kiekvieno žmogaus gyvenime, visuomenės dėmesio sulaukusiomis bylomis. 

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, pilietiškumo pamoka ne tik išplės moksleivių akiratį, bet ir taps išskirtine galimybe padiskutuoti su Konstitucinio Teismo teisėjais, kartu atrasti atsakymus apie Konstitucijos aiškinimą. „Ministerijos komanda kviečia mokyklos bendruomenes aktyviai dalyvauti pilietinio ugdymo iniciatyvoje, kuri, tikimės, padės pasiruošti ir spalio 25 d. vyksiančiam Konstitucijos egzaminui“, – sako E. Dobrowolska. 

Anot T. Davulio, vienas svarbiausių teisinio švietimo tikslų – įkvėpti ir motyvuoti jaunąją kartą ne tik žinoti konstitucinius principus ir vertybes, bet ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, taip prisidedant prie valstybės kūrimo.    

Teisingumo ministerijos kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme organizuojama teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokų iniciatyva truks iki 2024 metų pabaigos.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *