Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu reitinge Lietuva – laipteliu aukščiau

Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu reitinge Lietuva – laipteliu aukščiau

Europos Tarybos kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu ekspertų komitetas (MONEYVAL) įvertino Lietuvos pasiekimus didinant juridinių asmenų skaidrumą: pernai visu pajėgumu startavo Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos Naudos gavėjų posistemis (JANGIS), tad Finansinių veiksmų darbo grupė pripažino Lietuvą iš esmės atitinkančia dar vieną iš rekomendacijų, laikomų tarptautiniu kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu standartu. 

„Teisingumo ministerijai kartu su JANGIS tvarkytoja valstybės įmone Registrų centru pavyko komitetui pademonstruoti Lietuvos pažangą įgyvendinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, susijusias su juridinių asmenų pagrindine informacija ir informacija apie jų naudos gavėjus. Džiaugiamės, kad Lietuva įgyvendino dar vieną iš tarptautinio standarto rekomendacijų“, – sako teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė.

Rekomendacija, kurią iš esmės atitinkanti pripažinta Lietuva, apima juridinių asmenų pagrindinę informaciją ir informaciją apie naudos gavėjus. Kol nebuvo Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos Naudos gavėjų posistemio (JANGIS), Lietuvos reitingas, įgyvendinant šią rekomendaciją, buvo vertinamas tik kaip „iš dalies atitinkantis“.

JANGIS visa apimtimi funkcionuoti pradėjo 2022 m. rugpjūčio 1 d., jame tvarkomi duomenys apie visų Lietuvoje registruotų juridinių asmenų ir kolektyvinio investavimo subjektų galutinius naudos gavėjus.

JANGIS tvarkoma tiksli ir aktuali informacija apie juridinio asmens galutinius naudos gavėjus reikalinga už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją atsakingoms institucijoms, šiuos duomenis tikrinantiems įpareigotiesiems subjektams, taip pat verslui tikrinant savo esamų ar potencialių klientų patikimumą, didinant verslo skaidrumą ir užtikrinant tarpusavio pasitikėjimą.

Šis posistemis itin naudingas siekiant užtikrinti ir tinkamą Rusijai ir Baltarusijai Europos Sąjungos įvestų ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimą: visiems suinteresuotiems subjektams ypatingai svarbu turėti šį patikimą ir prieinamą įrankį, leidžiantį nustatyti juridinių asmenų tikruosius savininkus – jų naudos gavėjus.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *