KT teisėjas Stasys Šedbaras: pilietinio ugdymo pamokos – vienas geriausių konstitucinių žinių sklaidos pavyzdžių

KT teisėjas Stasys Šedbaras: pilietinio ugdymo pamokos – vienas geriausių konstitucinių žinių sklaidos pavyzdžių

2023-11-24

Teisingumo ministerijai kartu su Konstituciniu Teismu inicijavus teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokas šalies mokyklose, pilietinio ugdymo pamoka šiandien surengta Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje, išreiškusioje norą dalyvauti šioje iniciatyvoje. 

Konstitucinio Teismo teisėjo Stasio Šedbaro teigimu, šios dienos patirtis atskleidė jaunosios kartos smalsumą, atvirumą naujoms iniciatyvoms, kritinį mąstymą. Pilietinio ugdymo pamokos yra vienas geriausių konstitucinių žinių sklaidos pavyzdžių, jaunosios kartos teisinio ugdymo įrankių, kuriuo moksleiviai jau šiandien semiasi drąsos ir atsakomybės kurti atvirą, pilietinę ir demokratinę teisinę valstybę.

„Konstitucinio Teismo nagrinėjami klausimai ne tik formuoja šalies teisės sistemą, bet ir paliečia kiekvieno žmogaus gyvenimą. Taigi šios netradicinės pilietinio ugdymo pamokos leidžia moksleiviams geriau suprasti Konstitucijos aiškinimo subtilybes, teisinių žinių, žmogaus teisių ir laisvių puoselėjimo svarbą. Šia  iniciatyva galime prisidėti prie racionaliai mąstančio ir konstitucines vertybes puoselėjančio asmens ugdymo“ – teigia S. Šedbaras. 

Pasak gimnazijos direktorės Loretos Tamulaitienės, investuoti į vaikų švietimą reikia įvairiais gyvenimo etapais, pradedant nuo pat mokyklos. Todėl labai prasminga moksleiviams žaismingu ir patraukliu būdu dalyvauti švietėjiškoje iniciatyvoje, kurios metu jie gali ne tik prisiliesti prie Konstitucijos ir jos saugomų bei ginamų vertybių, bet ir turi unikalią galimybę atvirai pabendrauti su Konstitucinio Teismo teisėju, išgirsti apie jo nueitą kelią, susipažinti su darbo ypatumais ir sukaupta profesine patirtimi. 

Anot iniciatyvos globėjos teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, kartu su Konstituciniu Teismu įgyvendinama teisinio švietimo iniciatyva yra unikali galimybė moksleiviams patraukliu būdu sužinoti apie Konstitucinio Teismo veiklos ypatumus, priimamus sprendimus ir argumentus, nes mūsų šaliai reikia savo teises saugančių žmonių, kurie ne tik suvoktų pamatines Konstitucijos vertybes ir principus, pagrindinius Tautos susitarimus, bet ir naujomis iniciatyvomis prisidėtų prie teisinio pamato stiprinimo.

Tikimasi, kad tokia pamoka ypač naudinga galėtų būti abiturientams, besirenkantiems laikyti valstybinį istorijos egzaminą, nes klausimai apie Konstituciją yra įtraukti į šio egzamino programą. 

Teisingumo ministerija kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme inicijuoja teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokas, kurias veda šio teismo teisėjai. Ši iniciatyva skirta Konstitucinio Teismo 30-mečiui paminėti.     

Teisinio švietimo ir pilietiškumo iniciatyva, prasidėjusi lapkritį, truks iki 2024 metų pabaigos.
  

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *