Lietuva ir Estija konsoliduos veiksmus karinės agresijos prieš Ukrainą kontekste

Lietuva ir Estija konsoliduos veiksmus karinės agresijos prieš Ukrainą kontekste

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska šiandien susitiko su Estijos teisingumo ministru Kalle Laanet. Susitikimo metu aptarti teisinio bendradarbiavimo ir teisinės pagalbos klausimai, diskutuota apie galimybes veiksmingiau konsoliduoti Baltijos šalių teisinius veiksmus karinės agresijos prieš Ukrainą kontekste, taip pat ribojimus agresorės piliečiams.

Baltijos šalių ministrai plačiau aptarė teisinius mechanizmus ir galimybes panaudoti įšaldytą rusijos ir jos subjektų turtą žalai atlyginti bei Ukrainai atstatyti.

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, kuo sparčiau tiek Baltijos valstybės, tiek visa Europa vieningai konsoliduos pastangas visiems įmanomiems teisingumo formatams vykdyti dėl agresorės atsakomybės, tuo veiksmingiau bus atstatytas teisingumas.

Lietuvos ir Estijos teisingumo ministrai sutarė stiprinti Baltijos šalių pozicijas bendradarbiavimo su ES lygmeniu, kadangi padėtis Ukrainoje turi didelę įtaką ES politikos formavimui, ypač teisingumo srityje.

E. Dobrowolska akcentavo, kad Lietuva palaiko direktyvos dėl turto susigrąžinimo ir konfiskavimo projektą, kuriuo siekiama nustatyti aiškias turto suradimo ir identifikavimo taisykles, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, taip pat pasiūlymą dėl Direktyvos dėl baudžiamųjų sankcijų už Europos  Sąjungos ribojamųjų priemonių pažeidimus. Lietuva tikisi, kad ši direktyva užtikrins vienodą sankcijų vykdymo lygį visoje ES ir atgrasys bandymus apeiti ar pažeisti ES priemones.

Lietuva ir Estija yra tarp dešimties ES valstybių narių, kurios palaiko iniciatyvą išplėsti Europos prokuratūros kompetenciją, suteikiant jai teisę tirti ES ribojamųjų priemonių pažeidimus.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *