Lietuva siekia veiksmingesnės teisėkūros įgyvendinant ES teisės reikalavimus

Lietuva siekia veiksmingesnės teisėkūros įgyvendinant ES teisės reikalavimus

Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos inicijuotam Europos Sąjungos reikalų koordinavimo taisyklių pakeitimui, kuriuo prisidedama prie Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo, siekiant išvengti teisėkūros proceso trūkumų, skatinti tvarią ir savalaikę teisėkūrą įgyvendinant Europos Sąjungos teisės reikalavimus.

Šiuo nutarimu siekiama sukurti geresnes sąlygas įgyvendinti iš Europos Sąjungos teisės kylančius įpareigojimus, pirmiausia, į nacionalinę teisę perkeliant Europos Sąjungos direktyvomis sukuriamas teises ir pareigas.

Pasak teisingumo viceministrės Jurgos Greičienės, šios iniciatyvos tikslas – užtikrinti atsakingesnius valstybės institucijų, atsakingų Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimą, planavimo rodiklius. Naujas reguliavimas leistų anksčiau pradėti teisėkūros procesus bei laiku ir tinkamai įvykdyti iš Europos Sąjungos teisės kylančius  įsipareigojimus.

J. Greičienės teigimu, tikimasi, kad nauju teisiniu reguliavimu mažės Europos Komisijos prieš Lietuvą pradedamų pažeidimo procedūrų skaičius ir bus sukurta palanki teisinio reguliavimo aplinka tiek žmogui, tiek verslui.

Teisingumo ministerija jau artimiausiu metu ketina kviesti valstybės institucijų atstovus į specialius mokymus apie naujo reguliavimo praktinį taikymą.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *