Rokas Uscila: Europa turi imtis konkrečių veiksmų dėl priklausomybių gydymo ir perdozavimų prevencijos

Rokas Uscila: Europa turi imtis konkrečių veiksmų dėl priklausomybių gydymo ir perdozavimų prevencijos

2024-03-22

Kovo 18-22 d. Vienoje (Austrija) vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos (CND), kurios tikroji narė yra Lietuva, 67-oji sesija. Sesijoje ypatingas dėmesys yra skiriamas diskusijoms dėl sintetinių opioidų ir receptinių vaistų vartojimo ne medicininiais tikslais kontrolės ir užkardymo. Lietuvos delegacijos vadovas teisingumo viceministras Rokas Uscila savo pranešime ragino valstybės nares imtis konkrečių veiksmų dėl priklausomybių gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo bei dėl mirtinų perdozavimų prevencijos.

„Lietuva laikosi tarptautinių priklausomybės prevencijos ir gydymo standartų. Mūsų šalyje įgyvendinamos vienos svarbiausių priemonių – pakaitinis gydymas opioidais ir perdozavimų prevencijai skirtos priemonės. Europoje psichiką veikiančių medžiagų vartojimo tendencijos yra pasikeitusios iš esmės. Atsirandančios naujos medžiagos kelia naujų iššūkių ir reikalauja progresyvios diagnostikos bei gydymo metodologijų atnaujinimo, specialistų kvalifikacijos kėlimo, investavimo į tyrimus. Taigi, itin svarbiu tampa priklausomybės ligų gydymo, reabilitacijos ir asmenų integracijos sistemos efektyvumas. Svarbu užtikrinti aukštos kokybės, mokslo įrodymais pagrįstas ir efektyvias paslaugas, taip mažinant priklausomybių turinčių asmenų diskriminaciją ir stigmatizavimą“, – teigė teisingumo viceministras.

CND sesijoje vyko balsavimas dėl naujų narkotinių psichotropinių medžiagų pirmtakų (prikursorių) įtraukimo į Jungtinių Tautų Konvencijos 1988 metų pirmąjį sąrašą. Lietuva balsavo už ir palaiko bendrą Europos Sąjungos poziciją dėl šių medžiagų įtraukimo į šį sąrašą.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *