Seimas pritarė: ratifikuotos dvišalės sutartys, leidžiančios bendradarbiauti baudžiamosiose bylose su JAE

Seimas pritarė: ratifikuotos dvišalės sutartys, leidžiančios bendradarbiauti baudžiamosiose bylose su JAE

2023-11-23

Šiandien Seimas pritarė Teisingumo ministerijos parengtiems įstatymų projektams dėl Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų sutarčių dėl ekstradicijos, dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose ir dėl nuteistųjų asmenų perdavimo ratifikavimo. Šia iniciatyva sudaromos teisinės galimybės sklandžiau ir operatyviau šalims bendradarbiauti ekstradicijos srityje, teikti savitarpio pagalbą, taip pat atsiranda galimybė laisvės atėmimo bausme nuteistiems abiejų šalių piliečiams bausmę atlikti savo valstybėje.

Ekstradicijos sutartyje įtvirtintomis sąlygomis ir tvarka numatoma perduoti asmenis, kurie yra įtariami, kaltinami ar jau nuteisti dėl nusikaltimų. 

Sutartimi dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose sudaromas teisinis pagrindas susitariančioms šalims viena kitai teikti savitarpio pagalbą, susijusią su baudžiamųjų bylų tyrimu, baudžiamuoju persekiojimu ir teisminiu nagrinėjimu. 

Nuteistųjų perdavimo sutartyje įtvirtinta galimybė nuteistiesiems laisvės atėmimo bausmę atlikti savo kilmės valstybėje, nustatomos nuteistųjų perdavimo sąlygos ir tvarka.

Skirtingai nei Lietuva, Jungtiniai Arabų Emyratai nėra prisijungę prie plačiai taikomų Europos Tarybos konvencijų šiais klausimais (1957 m. Europos konvencija dėl ekstradicijos, 1959 m. Europos konvencija dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose, 1983 m. Europos nuteistų asmenų perdavimo konvencija). Todėl nesant dvišalių sutarčių, teisinis bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose su šia valstybe buvo ribotas. 

Lietuvos derybos su Jungtiniais Arabų Emyratais truko kelerius metus. 

Šios sutartys bus pradėtos taikyti jas ratifikavus abiem valstybėms. 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *