Siekiama pokyčių nuteistiesiems taikant resocializacijos priemones ir užkardant nusikalstamas veikas

Siekiama pokyčių nuteistiesiems taikant resocializacijos priemones ir užkardant nusikalstamas veikas

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos iniciatyvai apibrėžti naujas teisines nuostatas, leisiančias užtikrinti efektyvesnę nuteistųjų elgesio kontrolę, sėkmingesnę jų resocializaciją, racionalesnį bausmių vykdymo sistemos resursų panaudojimą. Ši iniciatyva padės geriau įgyvendinti šių metų pradžioje įsigaliojusio Bausmių vykdymo kodekso tikslus ir priemones.  
 
„Pastarųjų metų pokyčiai bausmių vykdymo sistemoje pradėjo naują etapą. Jame dėmesys skiriamas bausmių atlikimo įstaigų veiklos kokybei kelti ir nuteistųjų resocializacijai stiprinti. Sistemos pertvarka jau dabar leidžia optimizuoti bausmių atlikimo įstaigų administraciją, turtą, finansinius išteklius ir žymiai pagerinti nuteistųjų resocializaciją. Naujais reglamentavimo siūlymais norime suteikti galimybes nuteistiesiems realiais žingsniais keistis ir grįžti į visuomenę“, – pabrėžia ministrė Ewelina Dobrowolska. 

Naujuoju reglamentavimu siūloma tikslinti viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmių taisykles ir nuteistųjų pareigas. Tai leistų sumažinti perteklinių nuteistųjų atvykimų į Probacijos tarnybą skaičių ir racionaliau naudoti Probacijos tarnybos žmogiškuosius ir finansinius išteklius.

Įstatymų projektų pakeitimais siūloma:

•    numatyti, kad nuteistieji, be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku negrįžę į atviro tipo bausmės atlikimo vietą ar iš jos pabėgę, būtų perkeliami į pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietą, taip padidinant jų drausmingumą; 
•    įtvirtinti, laisvės atėmimo bausmių pabaigos skaičiavimo taisykles, kurios užtikrintų, kad nuteistasis, kuris būdamas trumpam išleistas iš laisvės atėmimo vietų įstaigos į ją negrįžo ar iš jos pabėgo, faktiškai atliktų visą jam paskirtą bausmę;
•    lygtinio paleidimo netaikyti asmenims, atliekantiems bausmę už nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus; 
•    leisti darbdaviui, įdarbinusiam nuteistąjį, jo darbo užmokestį pervesti tiesiogiai į nuteistojo sąskaitą (kai nuteistasis turi teisę naudotis pinigais), o ne  į laisvės atėmimo vietų įstaigos sąskaitą, kaip yra dabar;
•    sudaryti galimybę probuojamajam nustatyti papildomų probacijos sąlygų, jei tai darytų teigiamą įtaką jo elgesiui ar padėtų užtikrinti nukentėjusio asmens interesus, taip sudarant galimybes labiau individualizuoti probacijos vykdymą kiekvienam nuteistajam;  
•    numatyti automatinį probacijos sąlygų, jei jos neįvykdytos dėl objektyvių priežasčių, pratęsimą; 
•    taikyti naujas probacijos panaikinimo sąlygos, kurios būtų susietos su probuojamojo nusikalstamo elgesio rizikos arba žalos kitiems asmenims rizikos padidėjimu. Tik nustačius realią grėsmę visuomenei, būtų kreipiamasi į teismą dėl probacijos panaikinimo. 

Tikimasi, kad visos šios nuostatos padės bausmių vykdymo sistemos resursus naudoti racionaliau, nukreipiant juos daugiau darbui su nuteistaisiais. 

Šiems siūlymams dar turės pritarti Seimas. 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *