Skelbiamos kandidatų į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus ir šio teismo generalinius advokatus atrankos

Skelbiamos kandidatų į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus ir šio teismo generalinius advokatus atrankos

Šiandien, rugpjūčio 31 dieną, paskelbtos kandidatų į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau – Teisingumo Teismas) teisėjus ir generalinius advokatus, kuriuos į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, atrankos. Teisingumo Teismą sudaro 27 teisėjai ir 11 generalinių advokatų. Jie skiriami valstybių narių bendru sutarimu šešerių metų kadencijai. Kas treji metai yra keičiama dalis teisėjų ir generalinių advokatų. 

2024 m. baigsis dalies Teisingumo Teismo teisėjų ir generalinių advokatų kadencija. Atsižvelgiant į tai, Lietuva turi pasiūlyti kandidatus į dvi pozicijas: Teisingumo Teismo teisėjo ir generalinio advokato. 

Nacionalinė atrankos procedūra pradedama nuo pretendentų atrankos, kurią vykdys Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė. Atlikusi pretendentų vertinimą, darbo grupė sudarys du sąrašus: 1) Teisingumo Teismo  teisėjams keliamus reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą ir 2) Teisingumo Teismo generaliniams advokatams keliamus reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Į sąrašus bus įrašomi pretendentai, surinkę ne mažiau kaip 8 vertinimo balus iš 10. 

Sąrašai bus teikiami Ministrei Pirmininkei, kad ji, įvertinusi kandidatūras, Vyriausybei galėtų pateikti motyvuotą siūlymą dėl 1 kandidato į Teisingumo Teismo teisėjus ir 1 kandidato į Teisingumo Teismo generalinius advokatus. Vyriausybė, Respublikos Prezidentui pritarus, siūlydama kandidatus į Teisingumo Teismo teisėjus ir generalinius advokatus konsultuojasi su Seimu.

Atrankoje dalyvaujantys asmenys turi atitikti Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo nustatytus reikalavimus. Teisingumo Teismo teisėjai ir generaliniai advokatai parenkami iš asmenų, kurių nepriklausomumas nekelia abejonių ir kurie tenkina jų šalies reikalavimus, keliamus aukščiausioms teisėjo pareigoms, arba yra pripažintos kompetencijos teisės specialistai.

Norintieji dalyvauti atrankoje iki rugsėjo 29 d. imtinai turi pateikti šiuos dokumentus: 

  • pasirašytą motyvacinį laišką; 
  • viešai skelbtiną gyvenimo aprašymą lietuvių kalba;
  • gyvenimo aprašymą anglų arba prancūzų kalba pagal nustatytą formą.

Taip pat iki spalio 13 d. imtinai privalu pateikti galiojančias akredituotų asmenų išduotas prancūzų ir anglų kalbų mokėjimą patvirtinančias pažymas (vienos kalbos mokėjimas ne mažesniu nei C1 lygiu, kitos – ne mažesniu nei A2 lygiu).

Dokumentai darbo grupei teikiami per Teisingumo ministeriją – tiesiogiai, registruotu laišku arba el. paštu [email protected]. Telefonas pasiteirauti +370 (611) 27 135. 

Siekiant užtikrinti atrankos skaidrumą ir viešumą, Teisingumo ministerijos interneto svetainėje bus skelbiamai pretendentų, pateikusių dokumentus, sąrašai, nurodant jų vardus ir pavardes bei pateikiant nuorodas į šių asmenų gyvenimo aprašymus lietuvių kalba.

Detalesnė informacija pateikta skelbimuose apie atranką. Teisingumo Teismo teisėjo atrankos skelbimas prieinamas čia. Teisingumo Teismo generalinio advokato atrankos skelbimas – čia. Atranką reglamentuojantis aprašas prieinamas čia.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *