Susitikime su JT Generalinio sekretoriaus specialiąja įgaliotine dėmesys skirtas vaiko teisėms užtikrinti

Susitikime su JT Generalinio sekretoriaus specialiąja įgaliotine dėmesys skirtas vaiko teisėms užtikrinti

Šiandien teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė susitiko su Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus specialiąja įgaliotine smurto prieš vaikus klausimais dr. Najat Maalla M’jid.  
 

Vizito Lietuvoje metu, be kita ko, siekiama išsiaiškinti, kaip Lietuvoje veikia paslaugų teikimo sistema vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, ir jų šeimos nariams, identifikuoti gerąją praktiką ir tobulintinas sritis.   
 
Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta vaiko teisių užtikrinimo teisingumo vykdymo procese, smurto artimoje aplinkoje kriminalizavimo ir kitiems klausimams.
 
Pasak G. Grigaitės-Daugirdės, Lietuva nuosekliai deda maksimalias pastangas geresnei visų pažeidžiamų vaikų apsaugai užtikrinti.
 
Viceministrės teigimu, smurto artimoje aplinkoje klausimas yra Vyriausybės politinės darbotvarkės prioritetu. Svarbu paminėti liepos 1 dieną įsigaliosiančią iniciatyvą – Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisas, numatančias Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio įsigaliojimą, t. y. – prevencinę priemonę, skirtą smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančiųjų efektyvesnei apsaugai, įpareigojančią smurtautojus išsikelti iš gyvenamosios vietos, nesilankyti, nesiartinti ir nebendrauti su smurto artimoje aplinkoje auka ir vaikais.  
 
Susitikime akcentuota, kad Baudžiamojo proceso kodeksas visiškai užtikrina vaikams draugiško teisingumo principą. Lietuvai perkėlus ES teisės aktus į nacionalinę teisę, buvo gerokai išplėstos procesinės garantijos ir nepilnamečių apsauga baudžiamajame procese. Užtikrinta ir maksimali nepilnamečių interesų apsauga, numatant privalomą gynėjo dalyvavimą, suėmimo skyrimą ir pratęsimą tik teismo sprendimu, užtikrinant visapusišką apskundimo galimybę ir kitas priemones. 
 
Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, 2022 m. Lietuvoje nuo visų nusikalstamų veikų nukentėjo 1 522 vaikai. 
 
Maalla M’jid Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus specialiosios įgaliotinės smurto prieš vaikus klausimais pareigas pradėjo eiti 2019 m. liepą. 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *