Tarptautinėje konferencijoje – Lukašenkos atsakomybės klausimai ir tarptautinio teisingumo perspektyvos

Tarptautinėje konferencijoje – Lukašenkos atsakomybės klausimai ir tarptautinio teisingumo perspektyvos

Teisingumo ministerija kartu su Teisės ir demokratijos centru pirmadienį, birželio 12 d., organizuoja tarptautinę konferenciją „Lukašenkos režimo atsakomybė už nusikaltimus žmoniškumui ir migrantų krizę: tarptautinio teisingumo perspektyvos“.

Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti Lukašenkos režimo vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus, įskaitant masines represijas, nukreiptas prieš Baltarusijos žmones, kurios pagal tarptautinę paprotinę teisę vertintinos kaip nusikaltimai žmoniškumui. Pagal tarptautinę teisę šis režimas yra atsakingas ir už dirbtinai sukeltą migrantų krizę. Atsižvelgiant į tai, vienas iš šios konferencijos tikslų yra visapusiškai įvertinti visas įmanomas galimybes pasiekti tarptautinį teisingumą užtikrinant valstybės atsakomybę ir individualią baudžiamąją atsakomybę, įskaitant specialiojo tarptautinio tribunolo įsteigimą. 

Konferencijoje dalyvaus Baltarusijos nacionalinė lyderė Sviatlana Cichanouskaja, Jungtinių Tautų specialioji pranešėja žmogaus teisių klausimais Baltarusijoje Anais Marin, JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro teisės patarėjas Alon Margalit, ESBO Maskvos mechanizmo pranešėjai Hervé Ascensio ir Wolfgang Benedek, Harvardo teisės mokyklos profesorius Alex Whiting, kiti tarpvyriausybinių organizacijų atstovai, politikai, institucijų atstovai, akademikai, teisininkai ir pilietinės visuomenės atstovai. 

Konferencijoje bus diskutuojama šiomis temomis: Lukašenkos režimo represijų politika atsižvelgiant į nusikaltimų žmoniškumui sampratą; nusikaltimų žmoniškumui nustatymas Lukašenkos režimo veiksmuose; tinkamiausio būdo pasiekti teisingumą įvertinimas; Baltarusijos tarptautinių įsipareigojimų, galiojančių ženkliai išaugusio neteisėto atvykimo (migracijos) į Lietuvą vertinimui, nustatymas. Taip pat bus pristatyta ataskaita apie Lukašenkos režimo įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui ir teisingumo šioje srityje perspektyvas. 

Tikimasi, kad renginyje vykusią diskusiją apibendrins aktualus konferencijos komunikatas.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja pernai yra paraginusi valstybes nares remti ir prisidėti prie atsakomybės už Baltarusijos režimo nusikaltimus prieš Baltarusijos žmones sistemos sukūrimo, aktyviai taikyti universaliosios jurisdikcijos principą ir rengti teismo bylas Baltarusijos pareigūnams, įskaitant A. Lukašenką, atsakingiems už sistemingą smurtą bei represijas ir nusikaltimus žmoniškumui arba prie jų prisidėjusiems.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Baltarusijos nacionalinė lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Informacinis partneris – LRT. 

 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *