Tarptautinės baudžiamosios teisės ekspertas A. Abraham: Lietuva ir kitos valstybės turi moralinę ir teisinę pareigą kovoti prieš nebaudžiamumą už tarptautinius nusikaltimus

Tarptautinės baudžiamosios teisės ekspertas A. Abraham: Lietuva ir kitos valstybės turi moralinę ir teisinę pareigą kovoti prieš nebaudžiamumą už tarptautinius nusikaltimus

2024-02-14

Teisingumo ministerijoje šiandien vykstančioje viešoje paskaitoje vienas ryškiausių Jungtinės Karalystės advokatų, praktikuojančių tarptautinę baudžiamąją teisę, rašytojas, pranešėjas Aarif Abraham kalbėjo apie teisinius ir politinius nesutarimus dėl genocido, valstybių įsipareigojimus pagal Genocido konvenciją ir jos ateitį konfliktų pasaulyje kontekste.

Aarif Abraham taip pat pabrėžė Lietuvos indelį į tarptautinio teisingumo darbotvarkę, įsitraukimą į Tarptautinio Teisingumo Teismo bylą „Ukraina prieš rusijos federaciją” dėl Genocido konvencijos aiškinimo.

Paskaitoje pranešėjas nagrinėjo kokį teisinį interesą, o taip pat moralinį ir etinį imperatyvą, valstybės turi užtikrinti, kad būtų laikomasi tarptautinės teisės normų, draudžiančių genocidą ir įpareigojančių užkirti kelią jo atsiradimui. Pranešėjas daug dėmesio skyrė genocido kvalifikavimo aspektams, praktiniams ir istoriniams pavyzdžiams, aptarė valstybių politinius iššūkius vykdant įsipareigojimus pagal 1948 m. Genocido konvenciją.

Aarif Abraham savo profesinėje veikloje itin daug dėmesio skiria tarptautiniams konfliktams, atsakomybei už tarptautinius nusikaltimus. Šiais klausimais aktyviai konsultuoja tiek valstybių vyriausybes, tiek ir nevyriausybines organizacijas. Jis yra knygos „Žmonių Konstitucija ir kaip jos pasiekti“ autorius,  jo straipsniai ir nuomonės publikuojamos pasauliniuose leidiniuose: „The Times“, „POLITICO“, „Politics Home“, „Justice Gap“, „Guardian“, „Forbes“, „EuroNews“, „LBC News“, „Associated Press“.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *