Teisingumo viceministrė J. Greičienė: Įšaldytas rusijos turtas gyvybiškai reikalingas Ukrainai

Teisingumo viceministrė J. Greičienė: Įšaldytas rusijos turtas gyvybiškai reikalingas Ukrainai

2024-03-05

ES Teisingumo ministrų taryboje dalyvaujanti teisingumo viceministrė Jurga Greičienė pabrėžė būtinybę sparčiau spręsti rusijos įšaldytų lėšų perdavimo Ukrainai klausimą.
 
„ES valstybės narės iš esmės jau yra susitarusios, kad grąža iš įšaldyto rusijos turto gali būti panaudota Ukrainai paremti, pavyzdžiui, atkuriant karo sugriautą infrastruktūrą. Tačiau turime būti ambicingesni ir siekti spartesnio įšaldyto rusijos turto konfiskavimo bei perdavimo Ukrainai. Šis turtas ir lėšos yra gyvybiškai reikalingi ne tik Ukrainos atstatymui, bet, visų pirma, jos savigynai“,– teigia teisingumo viceministrė.

Susitikime daug dėmesio skiriama ir kitų teisinių priemonių paieškai rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje kontekste.

J. Greičienės teigimu, šiuo metu svarbu diskutuoti dėl visaverčio tarptautinio baudžiamojo tribunolo agresijos prieš Ukrainą nusikaltimui tirti įsteigimo, kad būtų atkurtas patikėjimas tarptautine teise, o kaltieji už agresijos nusikaltimą – patraukti atsakomybėn.

„Jau dabar turime pasirengti ir teismų sprendimų in absentia (už akių) vykdymui, kadangi tokie procesai gali būti vienintelė alternatyva nebaudžiamumui. Be to, privalome atliepti paramos Ukrainos teisingumo sistemai poreikį, kad dėl Ukrainoje įvykdytų nusikaltimų nacionalinėse jurisdikcijose jau būtų pereinama nuo baudžiamųjų tyrimų prie teismo procesų“, – pabrėžė J. Greičienė. 

ES ministrų taryboje taip pat diskutuota teismų ir prokuratūrų atsparumo nusikalstamoms organizacijoms užtikrinimo klausimu, akcentuotas Lietuvos susirūpinimas dėl trečiųjų valstybių vykdomo politiškai motyvuoto pareigūnų persekiojimo.

Ministrams taip pat pristatyta esama padėtis dėl kovos su prekyba narkotikais ir organizuotu nusikalstamumu, teisminio bendradarbiavimo aspektai bei kiti teisėkūros pasiūlymai.

ES Teisingumo ministrų taryba šiandien, kovo 5 d., vyksta Briuselyje (Belgijos Karalystė).
 
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *