Teisingumo viceministrė J. Greičienė: teisingumo prieinamumas žmogui leis įtvirtinti tvaresnę ir veiksmingesnę teisingumo sistemą

Teisingumo viceministrė J. Greičienė: teisingumo prieinamumas žmogui leis įtvirtinti tvaresnę ir veiksmingesnę teisingumo sistemą

2023-12-08

Teisingumo viceministrė Jurga Greičienė Liublianoje dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) kartu su Slovėnijos Respublikos teisingumo ministerija organizuojamame susitikime dėl teisingumo prieinamumo. 

J. Greičienės teigimu, karinės agresijos Ukrainoje kontekste, demokratijos, teisingumo vertybių užtikrinimas tampa kaip niekada svarbus, todėl turime dar tvirčiau saugoti teisinės valstybės pamatus, didinti visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, užtikrinti paslaugų prieinamumą žmogui. 

„Veiksminga ir nepriklausoma teisinė sistema gali funkcionuoti tik užtikrinant visų žmonių interesų pusiausvyrą, grįstą pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms, skaidrumo ir efektyvumo principais“, – pabrėžė J. Greičienė. 

Skaitmeninimas ir nuotolinių paslaugų prieinamumo gerinimas – taip pat itin aktualus Lietuvai klausimas. Mūsų šalis imasi priemonių viešųjų paslaugų skaitmeninimo plėtrai. 

Viceministrės teigimu, Lietuvos pradėta teismų reforma, dėmesys, skiriamas pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, teikiamos teisinės pagalbos veiksmingumo užtikrinimas, teisinių profesijų atstovų kvalifikacijos kėlimas, alternatyvių ginčų sprendimo būdų taikymas – tai į žmogų orientuotos teisingumo įtvirtinimo priemonės. Lietuva ir toliau eis šiuo keliu, kad būtų padėtas pagrindas tvaresnei ir veiksmingesnei teisingumo sistemai užtikrinti.  

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *