TM kancleris A. Ručinskas: Skaidri valstybė – tai valstybės institucijų, verslo ir plačios visuomenės kasdienės pastangos

TM kancleris A. Ručinskas: Skaidri valstybė – tai valstybės institucijų, verslo ir plačios visuomenės kasdienės pastangos

Šiandien vyksta Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) 96-oji plenarinė sesija, kurios metu vertintojai palankiai įvertino Lietuvos teisinę aplinką kovos su korupcija srityje, taisyklių kompleksiškumą bei visapusiškumą ir pritarė GRECO Lietuvos 5-ojo vertinimo etapo metu pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitai. 

Renginyje dalyvaujančio Teisingumo ministerijos kanclerio Augusto Ručinsko teigimu, Lietuva, stiprindama skaidrumo iniciatyvas, kurdama aplinką, kurioje nebūtų vietos korupcijai, ypač vertina GRECO ekspertų ir valstybių narių įžvalgas, padedančias ne tik nustatyti nacionalinių antikorupcinių priemonių privalumus ir trūkumus, bet ir skatinančias imtis būtinų teisinių, institucinių ir praktinių iniciatyvų. 

„Kelias į visuomenę be korupcijos apraiškų yra sudėtingas ir reikalauja tvirto įsipareigojimo, novatoriškų sprendimų ir glaudaus visų sektorių bendradarbiavimo. Mūsų bendros pastangos šioje srityje apima ne tik politikos formavimą ir įgyvendinimą bei teisės aktų tobulinimą, bet ir platesnį skaidrumo, atskaitomybės ir etiško valdymo kultūros puoselėjimą“, – akcentavo A. Ručinskas. 

Lietuvos pažangą liudija įgyvendintos skaidrumo iniciatyvos: Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos parengtos metodinės rekomendacijos, kuriomis siekiama užtikrinti, kad valstybės pareigūnų elgesys atitiktų etikos standartus, taip pat – didinti informuotumą ir pateikti aiškias gaires dėl interesų konfliktų valdymo. Be to, komisijos sukurta nuotolinio mokymosi platforma, speciali interneto svetainė, kurioje pateiktos etiško ir skaidraus elgesio rekomendacijos, tai žingsniai siekiant korupcijai atsparios aplinkos stiprinimo, pasitelkus švietimą. 

Prie korupcijos rizikos mažinimo prisidėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Policijos departamento veikla įgyvendinant tarptautinius skaidrumo standartus, įtraukesnį ir skaidresnį teisėkūros procesą leidžiančios užtikrinti Vyriausybės kanceliarijos ir Teisingumo ministerijos iniciatyvos bei rekomendacijos. 

Pasak A. Ručinsko, šios visos priemonės rodo mūsų šalies nuoseklias pastangas ir ryžtą stiprinant skaidrumo iniciatyvas, didinant visuomenės pasitikėjimą mūsų valdymo procesais, tačiau labai svarbu įvertinti ir pateiktas rekomendacijas, kurių įgyvendinimas prisidėtų prie jau esamos korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemos tobulinimo. 

Ataskaita bus paskelbta GRECO interneto svetainėje. 

GRECO siekia didinti šalių narių gebėjimą kovoti su korupcija, stebėdama, kaip jos įgyvendina Europos Tarybos kovos su korupcija standartus. Organizacija padeda nustatyti nacionalinių kovos su korupcija priemonių trūkumus, skatina imtis pokyčių.

Europos Taryba GRECO įsteigė 1999 m., jos narėmis šiuo metu yra 49 valstybės. 

Lietuva GRECO nare tapo 1999 m. gegužės 3 d. 

GRECO 96-oji plenarinė sesija vyksta Strasbūre (Prancūzijoje).
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *