Turime kreditų / paskolų. Kaip pasidalinti finansinius įsipareigojimus santuokos nutraukimo metu?

Turime kreditų / paskolų. Kaip pasidalinti finansinius įsipareigojimus santuokos nutraukimo metu?

Pagal bendrą taisyklę santuokos metu abiejų sutuoktinių vardu atsiradę įsipareigojimai po santuokos nutraukimo ir toliau lieka bendri, nebent yra gautas kreditoriaus sutikimas šį įsipareigojimą pakeisti. Pavyzdžiui, jeigu santuokos metu ėmėte paskolą būstui ar lizingą automobiliui įsigyti ir susitarėte, kad būstas ar automobilis kartu su paskola liks vyrui, dar prieš kreipiantis į teismą bus būtina gauti banko sutikimą dėl šio turto perleidimo ir sutarties perrašymo vyro vardu. Tokiu atveju bankas vertins vyro turtinę padėtį ir sieks įsitikinti, ar jis tikrai bus pajėgus atsiskaityti su banku.

Žinoma, jei kalbame apie iki santuokos atsiradusias skolas ar kitus įsipareigojimus, jie visuomet lieka tik to sutuoktinio atsakomybė.

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *