Viešųjų juridinių asmenų steigimo dokumentų registravimui numatoma paprastesnė tvarka  

Viešųjų juridinių asmenų steigimo dokumentų registravimui numatoma paprastesnė tvarka  

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Civilinio kodekso pakeitimo projektui, kuriuo siekiama supaprastinti viešųjų juridinių asmenų, kurių steigėja ar savininkė yra valstybė ar savivaldybė, steigimo dokumentų rengimo ir registravimo Juridinių asmenų registre tvarką. Steigimo dokumentams bus taikomi tik teisėkūros reikalavimai, nebetaikant reikalavimo atskirai jų pateikti Juridinių asmenų registrui. 
 
„Tai – dar vienas žingsnis, kuris mažins biurokratiją. Jį patvirtinus valstybės ar savivaldybės institucija, norėdama, pavyzdžiui, pakeisti pavaldžios įstaigos nuostatus, turės juos pateikti tik Teisės aktų registrui, o per registrų sąveikos sistemą duomenys bus perduoti Juridinių asmenų registrui. Todėl nebereikės dokumentų teikti dukart, kaip buvo iki šiol. Procesas bus greitesnis ir ekonomiškesnis“,– teigia teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
 
Duomenų teikimo per registrų sąveikos sistemą pokyčiai leistų sutaupyti apie 13 tūkst. eurų valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšų per metus. 
 
Šiems siūlymams dar turės pritarti Seimas.  
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *