Vizito Vašingtone metu – naujų sprendimų dėl teisinės pagalbos Ukrainai paieška   

Vizito Vašingtone metu – naujų sprendimų dėl teisinės pagalbos Ukrainai paieška   

Šią savaitę teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė su darbo vizitu lankosi Vašingtone (JAV), kur susitiks su Jungtinių Valstijų teisingumo departamento Generalinio prokuroro pavaduotoju bei patarėju tarptautiniams reikalams Bruce Swartz, taip pat su darbo grupės „KleptoCapture“, kurios tikslas – užtikrinti ekonominių apribojimų, JAV taikomų Rusijai, vykdymą, vadovu Andrew Adams.  

Viceministrė dalyvaus Lietuvos ir Lichtenšteino ambasadų kartu su Amerikos tarptautinės teisės draugija (ASIL) organizuojamoje diskusijoje „Susivienijimas dėl atskaitomybės: Specialaus tribunolo agresijos nusikaltimams prieš Ukrainą tirti steigimas Jungtinėse Tautose“, taip pat Ukrainos ir Vokietijos ambasadų kvietimu dalyvaus diskusijoje „Ukrainos atstatymas: teisingumo reforma ir teisinė valstybė“ bei kituose ASIL metinės konferencijos renginiuose. 

G. Grigaitės-Daugirdės teigimu, karinės agresijos Ukrainoje kontekste Lietuva ir toliau aktyviai palaiko specialaus tarptautinio tribunolo steigimo idėją, siekiant patraukti atsakomybėn rusijos vadovus. Akivaizdu, kad susitelkimas duoda rezultatų: pirmieji arešto orderiai jau išduoti, bet sustoti negalima, kol visi siaubingus karo nusikaltimus Ukrainoje įvykdę asmenys bus nuteisti. Šiame kontekste itin svarbus ne tik glaudesnis valstybių bendradarbiavimas, bet teisinių bei politinių pozicijų suderinimas visuose galimuose formatuose. Šiandien, praėjus daugiau nei metams nuo karo pradžios, laikas žengti likusius žingsnius, kurie užtikrintų teisingumą Ukrainai. 

Lietuva buvo pirmoji pasaulio valstybė, kuri kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą ir inicijavo „Hagos procesą“ pagal Romos statutą. Prie šios iniciatyvos prisijungė dar 43 Europos ir pasaulio valstybės. Valstybių vienybė ir ryžtas reikalauti rusijos režimo atsakomybės už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui yra beprecedentis.  

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *