Vyriausia Konstitucijos egzamino dalyvė: Jei jau einame į rinkimus, tai Konstituciją tikrai turime išmanyti

Vyriausia Konstitucijos egzamino dalyvė: Jei jau einame į rinkimus, tai Konstituciją tikrai turime išmanyti

Šiemet vyko jau 17-asis Konstitucijos egzaminas, kasmet primenantis, kad išmanyti Konstituciją amžius nėra kliūtis. Žinių patikrinimo iššūkyje dalyvauja ir patys jauniausi moksleiviai, ir garbingo amžiaus senjorai. Vyriausia dalyve šiemet tituluota joniškietė Janina Šimaitienė sako, kad Konstitucijos egzaminas, be kita ko, yra ir puikus būdas lavinti atmintį. 

Įvairaus amžiaus ir išsilavinimo Konstitucijos egzamino dalyviai rungėsi šiose kategorijose: geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases); geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo; geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo; aktyviausia mokykla; vyriausias dalyvis; geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis. 

Jauniausi laimėtojais tituluoti dalyviai buvo 5–6 kl. moksleiviai, o vyriausiosios Konstitucijos egzamino dalyvės titulas jau antrą kartą atiteko J. Šimaitienei. 

Moteris yra ištikima iniciatyvos dalyvė – nuo 2007 m. organizuojamus Konstitucijos egzaminus ji laiko kasmet, jau visus 17 metų. J. Šimaitienė sako, kad laimėti yra malonu, tačiau egzamine ji dalyvauja visai ne dėl prizų. 

„Egzamine dalyvavau jau 17-ąjį kartą, ne kartą esu tituluota įvairių kategorijų laimėtoja. Tačiau dalyvauju ne dėl laimėjimo. Kiekvienais metais egzaminą sprendžiu dėl to, kad vis noriu pasitikrinti savo atmintį“, – šypsosi garbingo amžiaus moteris. 

J. Šimaitienė gimtajame Joniškyje žinoma kaip tikra Konstitucijos žinovė – ir ne veltui. Kasmetinė egzamino dalyvė sako Konstituciją per gyvenimą perskaičiusi jau tiek kartų, kad papildomai ruoštis egzaminui tikrai nebetenka.   

„Anksčiau prieš egzaminą dar pasiskaitydavau apie rinkimų tvarką: kaip ir kas yra renkami, kas renka, kas siūlo. Tačiau paskutinius porą metų prieš egzaminą papildomai Konstitucijos nebeskaitau. Kiek turiu žinių, tiek turiu“, – tvirtina vyriausioji dalyvė. 

Politika visuomet besidomėjusi J. Šimaitienė pasakoja Konstituciją pirmą kartą perskaičiusi dar prieš ją oficialiai išleidžiant ir atskleidžia, kokia, jos manymu, yra Konstitucijos išmanymo svarba. 

„Kai 1992 m. buvo rengiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, jau tada skaičiau jos projektą. Na, o kai po referendumo ji buvo priimta ir išleista, nusipirkau pirmąją savo Konstituciją, – prisimena egzamino dalyvė ir išskiria jos išmanymo svarbą. – Visada maniau, kad jei jau einame į rinkimus, tai Konstituciją tikrai turime išmanyti“.

Konstitucijos žinių patikrinimo egzamine šiemet tarp teisinį išsilavinimą turinčių ar teisę studijuojančių asmenų geriausiai pasirodė Jonas Steponėnas, nugalėtoju kategorijoje „Kiti“ pripažintas Martynas Raila, o geriausiai Konstituciją išmanančiu pasaulio lietuviu išrinktas Vytautas Davidavičius. Geriausiai Konstituciją išmanančiais moksleiviais šiemet tapo Urtė Adomaitytė (5–6 kl. kategorijoje), Ieva Bartušytė (7–8 kl. kategorijoje), Saulė Patricija Matulevičiūtė (9–10 kl. kategorijoje) ir Taja Tamkevičiūtė (11–12 kl. kategorijoje). Aktyviausiai dalyvavusia mokykla tituluota Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija.

Laimėtojams bus įteikti Teisingumo ministerijos įsteigti prizai ir specialus projekto globėjo LR Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas. Nugalėtojų apdovanojimų ceremonija vyks lapkričio 20 dieną LR Prezidentūroje.

 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *