Vyriausybė patvirtino naują kandidatų į ESTT ir EŽTT teisėjus atrankos tvarką 

Vyriausybė patvirtino naują kandidatų į ESTT ir EŽTT teisėjus atrankos tvarką 

Praėjusių metų gruodį Seimui priėmus įstatymo pakeitimus dėl kandidatų į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) teisėjus ir generalinius advokatus bei Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjus atrankos organizavimo, Vyriausybė šiandien patvirtino šios atrankos tvarkos aprašą.

Pagal 2022 m. gruodžio 31 d. įsigaliojusias Vyriausybės įstatymo nuostatas kiekvienai konkrečiai kandidatų atrankai atlikti Ministras Pirmininkas turės sudaryti darbo grupę iš 7 narių: Konstitucinio Teismo deleguoto teisėjo (darbo grupės pirmininko), Lietuvos Aukščiausiojo Teismo deleguoto teisėjo, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo deleguoto teisėjo, Teisėjų tarybos deleguoto teisėjo, Lietuvos advokatūros Advokatų Tarybos deleguoto atstovo, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos (nacionalinės žmogaus teisių institucijos) deleguoto atstovo ir Lietuvos teisininkų draugijos deleguoto atstovo. 

Šiandien Vyriausybės patvirtintas aprašas numato, jog pagal įstatymą Ministro Pirmininko sudaryta darbo grupė, remdamasi pretendentų pateiktais dokumentais ir atrankos pokalbiais su jais, atrinks ESTT teisėjams ar generaliniams advokatams arba EŽTT teisėjams keliamus reikalavimus atitinkančius kandidatus. Apie šiuos kandidatus teisingumo ministras informuos Ministrą Pirmininką, kuris, įvertinęs kandidatūras, Vyriausybei pateiks motyvuotą siūlymą dėl konkretaus kandidato į ESTT teisėjus ar generalinius advokatus arba dėl 3 kandidatų į EŽTT teisėjus. Toliau, kaip numatyta Vyriausybės įstatyme, dėl Vyriausybės siūlomų kandidatų turės būti gautas Prezidento pritarimas ir konsultuojamasi su Seimu.

Kovo mėnesį bus paskelbta nauja kandidatų į EŽTT teisėjus atranka. Atlikus šią atranką Europos Tarybos institucijoms bus pateiktas naujas Lietuvos Respublikos kandidatų į EŽTT teisėjus sąrašas.

 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *