Iš Ukrainos atvykusiems advokatams ir mediatoriams – profesinės galimybės Lietuvoje

Iš Ukrainos atvykusiems advokatams ir mediatoriams – profesinės galimybės Lietuvoje

Šiandien Seimas priėmė įstatymų pakeitimus dėl trečiųjų valstybių advokatų ir mediatorių profesinės veiklos vykdymo Lietuvoje.

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, šios teisinio reguliavimo naujovės – tai dar viena pagalbos karo siaubiamai Ukrainai iniciatyva. Šie pakeitimai yra aktualūs dėl Rusijos agresijos į Lietuvą persikėlusiems savo sričių profesionalams – Ukrainos advokatams ir mediatoriams. Siekiant užtikrinti efektyvią galimybę jiems toliau tęsti profesinę veiklą, Teisingumo ministerija šių metų pradžioje inicijavo teisinio reguliavimo pakeitimus.

Naujas teisinis reguliavimas suteiks apibrėžtam trečiųjų šalių teisininkų ratui teisę naudotis Advokatūros įstatyme įtvirtintomis advokatų teisėmis ir veiklos garantijomis, taip pat bus užtikrinami teisinių paslaugų gavėjų interesai, įtvirtinus trečiųjų šalių teisininkų registravimą, jų veiklos stebėseną ir kontrolę.

Buvęs reglamentavimas leido trečiųjų valstybių advokatams Lietuvoje advokato veikla verstis tik pagal tarptautines sutartis. Įstatyme nebuvo numatyta nuostatų dėl šių advokatų registravimo, jų teikiamų teisinių paslaugų apimties, veiklos reikalavimų ar kontrolės.

Numatoma, kad mūsų šalyje profesine veikla verstis negalės teisininkai iš trečiųjų šalių, kurios vykdo agresiją ir (ar) genocidą prieš kitas valstybes, kurių politika kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Mediacijos įstatymo projektu siekiama, kad iš kitų užsienio valstybių (ne tik ES ir Europos ekonominės erdvės), atvykusiems asmenims būtų suteikta teisė laikinai teikti mediacijos paslaugas Lietuvoje. Ši teisė galiotų tol, kol galiotų jiems suteikta laikinoji apsauga. Iš kitų užsienio šalių atvykę asmenys negalėtų vykdyti privalomosios, teisminės mediacijos.

 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *