Konstitucinio Teismo teisėjas V. Mizaras: Atvira, teisinga ir darni pilietinė visuomenė bei teisinė valstybė – mūsų saugumo ir demokratijos garantas

Konstitucinio Teismo teisėjas V. Mizaras: Atvira, teisinga ir darni pilietinė visuomenė bei teisinė valstybė – mūsų saugumo ir demokratijos garantas

2024-03-14

Šiandien Teisingumo ministerijos kartu su Konstituciniu Teismu organizuojama teisinio švietimo ir pilietiškumo pamoka pirmą kartą surengta Konstituciniame Teisme.
 
Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos moksleiviai turėjo išskirtinę progą ne tik susipažinti su teismo veikla, bet, svarbiausia – sudalyvauti Konstitucinio Teismo viešame posėdyje.
 
Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Mizaras susitikime su moksleiviais skatino juos domėtis, kuo gyvena Lietuva ir pasaulis: „Konstitucija yra gyva aukščiausioji teisė, mūsų – visuomenės ir valstybės – gyvenimo sankloda. Šių dienų įvykių ir svarbių problemų sprendimai yra Konstitucijoje. Taigi, apmąstę svarbiausius mūsų valstybės, žmonių šių dienų gyvenimo ir gyvavimo aktualius įvykius bei aplinkybes, galėsite geriau įvertinti Konstitucinio Teismo veiklą pajusti Konstitucijoje įtvirtintas nuostatas ir svarbiausias vertybes“, – akcentavo V. Mizaras.
 
Pasak V. Mizaro, kuo daugiau bus pilietiškų žmonių, tuo daugiau bus teisingumo, kuo plačiau bus skleidžiamos konstitucinės vertybės, tuo stipriau Konstitucija palies kiekvieno žmogaus, visuomenės ir valstybės gyvenimą, nes joje įtvirtinti pagrindiniai mūsų valstybės gyvavimo ir funkcionavimo pagrindai, pamatinės konstitucinės vertybės, tokios kaip nepriklausomybė, demokratija.
 
Teisingumo ministerija kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme inicijuoja teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokas, kurias veda šio teismo teisėjai.

Tikimasi, kad tokia pamoka ypač naudinga galėtų būti abiturientams, besirenkantiems laikyti valstybinį istorijos egzaminą, nes klausimai apie Konstituciją yra įtraukti į šio egzamino programą.

Teisingumo ministerijos kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme organizuojama teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokų iniciatyva truks iki 2024 metų pabaigos.
 

Share

Teisinė pagalba

Mūsų ekspertų komanda, kurią sudaro patyrę teisės specialistai, baigę studijas VU Teisės fakultete. Mūsų komanda, turinti ilgametę bendrą patirtį skyrybų teisės srityje, savo karjerą paskyrė tam, kad padėtų asmenims įveikti sudėtingus ir dažnai emocinius skyrybų aspektus. Mūsų komandos narių žinios ir patirtis skyrybų teisės srityje buvo įgytos baigus studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, kur jie gavo išsamius mokymus Lietuvos šeimos teisės, tarpininkavimo skyrybų bylose ir kitais susijusiais teisiniais klausimais. Šis išsilavinimas ir ilgametė santuokos nutraukimo teisės praktikos patirtis leidžia mūsų komandai pateikti savo skaitytojams profesionalių įžvalgų ir patarimų įvairiais su santuokos nutraukimu susijusiais teisiniais klausimais.

Jums taip pat gali būti įdomu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *